Ārpus Rīgas

Valmierā naktspatversmes klientus aprūpēs samarieši

Ārpus Rīgas

Latvijā modernākais robežkontroles punkts par 17 miljoniem eiro – pustukšs

Daugavpils novada iedzīvotāju parāds par siltumu ir gandrīz pusmiljons eiro

Daugavpils novada iedzīvotāju parāds par siltumu ir gandrīz pusmiljons eiro

Daugavpils novadā šobrīd kopējā parāda summa sniedzas gandrīz pusmiljona eiro apmērā. Tikai pēdējā gada laikā par siltumu iedzīvotāji nav samaksājuši pāri par 84 tūkstošiem, bet spējuši dzēst tikai nepilnus 20 000 eiro.

Pašvaldību vadītāji uzskata, ka lielākoties pie vainas ir iedzīvotāju zemā maksātspēja, jo tarifi ir vidēji. Taču

nereti ir situācijas, kad iedzīvotāji nemaksā, jo pametuši valsti un dzīvokļus, dodoties peļņas nolūkos uz ārzemēm, vai arī tīši nevēlas maksāt par komunālajiem pakalpojumiem. Fakti liecina - jo attālāki lauku pagasti, jo parāds ir lielāks.

„Dzīve kļūst dārgāka, arvien grūtāk samaksāt par komunālajiem pakalpojumiem - siltumu, pensionāri vien esam te palikuši, tas ir fakts, tāpēc arī sakrājas tik lieli parādi par nenomaksātajiem rēķiniem,” tā stāsta Naujenes pagasta iedzīvotāja Leonīda.

Naujene ir lielākais no Daugavpils novada 19 pagastiem, tas ir viens no septiņiem, kur ir centralizētā apkures sistēma,stāsta novada domes komunālās nodaļas vadītāja Olga Sokolovska. Šajā pagastā izveidots SIA ''Naujenes pakalpojumu serviss'', kas nodrošina ar siltumu gan četrus sava pagasta ciemus, gan sniedz pakalpojumus arī Kalkūnes pagastā. Šim servisam iedzīvotāji parādā par siltumu gandrīz 400 tūkstošus eiro, un parādu iemesli dažādi, atzīst novada domes izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts un Kalkūnu pagasta pārvaldnieks Osvalds Kursītis. Viņi gan nesaprot, kāpēc ir cilvēki, kuri uzskata, ka komunālie maksājumi ir pēdējie, kas jāmaksā.

Kalkūnos vien parāda summa ir ap 50 tūkstošiem eiro, ar parādniekiem notiek darbs, un pārvaldnieks atceras, ka tikai viens iedzīvotājs par parādiem ir izlikts no dzīvokļa.

Tarifi Daugavpils novadā vidēji, apkure lielākoties notiek ar šķeldu, stāsta Aleksandrs Aizbalts:

''70% ir ar šķeldu, 0,1-0,2% ar akmeņoglēm, pārējais ar malku. Tie, kam bija dabasgāze, arī pārgājuši uz šķeldu. Tarifs mums nav ne pats zemākais, ne augstākais, mums par vienu megavatu vidēji ir 54-55 eiro (bez PVN). Viss ir atkarīgs no ziemas un no tā, kā māja ir nosiltināta. Ja ir siltināta, par vienu kvadrātmetru jāmaksā 60 centi. Blakus mājā maksā, teiksim 1,10 eiro. Starpība ir.''

Kopējais parāds par siltumu Daugavpils novadā šobrīd sniedzas gandrīz pusmiljona apmērā. Ja rēķina parāda summu uz kvadrātmetru, tad lielākajos pagastos, kur vairāk patērētāju, vidējā summa ir ap četriem eiro, bet mazajos un no pilsētas attālākajos pagastos, piemēram, Kalupē un Nīcgalē parāds par apkuri uz vienu kvadrātmetru ir divreiz lielāks - pāri par astoņiem eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti