Dienas ziņas

JKP sola pārņemt varu Rīgā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilī satiekas Latgales skolēnu pašpārvaldes

Daugavpilī pulcējas vairāk nekā 200 Latgales skolēnu pašpārvalžu pārstāvji

Prezidenti, viceprezidenti un ministri – kopā vairāk nekā 200 skolēnu pašpārvalžu pārstāvji no 18 Latgales reģiona pašvaldībām bija sapulcējušies Daugavpilī Latgales skolēnu pašpārvalžu forumā. Tik plašā mērogā, sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, lielākajām pašvaldībām un valsts institūcijām forums tiek rīkots otro gadu, un tā mērķis pārrunāt jauniešiem aktuālākos jautājumus, dot viņiem iespēju dalīties pieredzē un smelties jaunas idejas.

"Pagājušajā gadā mūsu mērķis bija Latgales rīcības programmā izstrādāt ierosinājumus, ieteikumus no skolēniem. Latgales plānošanas reģions saņēmis 68 ieteikumus sešās dažādās grupās. Tas skāra gan veselību, gan sportu. Mēs to ņēmām vērā. Šis pasākums ir vairāk vērsts uz pašizglītošanos, informācijas sniegšanu par iespēju dažādošanu," stāstīja Latgales skolēnu pašpārvalžu foruma rīkotājs Oskars Zuģickis.

Lai arī Latvijā pagaidām nav vienotas pašpārvalžu koordinēšanas sistēmas, arvien vairāk mācību iestāžu skolēni izvēlas veidot pašpārvaldi, lai uzlabotu mācību vidi un risinātu jautājumus, kas ir svarīgi konkrētās skolas audzēkņiem. Iespēja pašiem ietekmēt savu skolas dzīvi ir ļoti svarīga, uzskata foruma dalībniece Samanta, un pašlaik jauniešiem ir ļoti daudz iespēju to darīt.

"Tiešām pašā sākumā ir nepieciešams nedaudz iedvesmas devas, tāds grūdiens. Un tad jaunietis jau pats atradīs, kur iesaistīties, ko darīt. Man ļoti patīk šī ideja par jauniešu domēm, kad katra skola deleģē konkrētus jauniešus un konkrētas pilsētas jauniešu domi, un tad tā vairāk koncentrējas. Un tad jauniešu domes satiekas jau nacionālajā līmenī," stāstīja Latgales skolēnu pašpārvalžu foruma dalībniece Samanta Berga.

"Skolēnu parlaments nav tikai skolēnu grupa, kas risina dažādus jautājumus. Mēs kopā sazināmies, dalāmies ar idejām. Tas ir ļoti interesanti klausīties, kad skolēni no 12. klases dalās ar savu pieredzi ar 8. klases skolēniem. Es domāju, ka šis pasākums apvienos mūs visus un katrs no mums varēs dalīties ar savu pieredzi ar citiem," norādīja Daugavpils Tehnoloģiju liceja pašpārvaldes pārstāve Diāna Agafonova.

Foruma laikā tika veidotas vairākas darba grupas, kurās jaunieši pārrunāja tādas tēmas kā brīvprātīgo darbs, pašpārvalžu sadarbības iespējas, mācību uzņēmumi skolās, projekti un dalība tajos. Foruma rīkotāji norāda, ja skolēni izrādīs iniciatīvu un vēlēsies apgūt jaunas zināšanas, forums tiks organizēts arī turpmāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti