Daugavpilī plāno palielināt maksu par ūdeni un kanalizāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 8 mēnešiem.

SIA “Daugavpils ūdens” plāno paaugstināt maksu par ūdeni un kanalizāciju pilsētā. Pašlaik prasība jau ir iesniegta Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai un tur notiek izvērtēšana.

Daugavpils ūdens pieprasīto tarifu pieaugumu skaidro gan ar klientu skaita samazināšanos, gan ar to, ka palielinājušies ekspluatācijas izdevumi tīklu un iekārtu apkalpošanai un veikta tīklu modernizācija.

Daugavpilī plāno palielināt maksu par ūdeni un kanalizāciju
00:00 / 05:02
Lejuplādēt

Pašlaik Daugavpils ir viena pašvaldībām ar mazākajām ūdens un kanalizācijas tarifa izmaksām Latvijā. To, ka ar šo pakalpojumu apmaksu iedzīvotāji tiek galā, apliecināja arī uzrunātie pilsētas iedzīvotāji.

“Pašlaik maksa par ūdeni un kanalizāciju, var teikt, ir normāla. Tiesa, nav zināms, par cik tarifi pieaugs. Ja nedaudz, tad nekas. Taču, ja tarifs augs tāpat, kā aug produktu cenas, tad mums būs vēl smagāk.”

“Lai arī pašlaik ūdens pie mums nav īpaši dārgs, taču, protams, nav vēlams, lai cena augtu, jo tagad notiek tautas ieslīgšana nabadzībā. Gribētos, lai kaut šajā līmenī paliktu.”

“Es domāju, ka uzņēmumam izdosies pierādīt cenu kāpuma nepieciešamību, jo tas ir saistīts ar energoresursu cenu kāpumu. Tikai nav skaidrs, vai ar šo degvielas, apkures un tagad arī ūdens izmaksu pieaugumu tiks galā iedzīvotāji. Neliels ūdens un kanalizācijas cenu kāpums mūsu ģimenes budžetu īpaši neietekmēs.”

Ūdens un kanalizācijas pakalpojumu tarifs Daugavpilī nav mainīts jau astoņus gadus, atzīmēja uzņēmuma “Daugavpils ūdens” valdes locekle Jeļena Lapinska.

“Pašlaik ūdensapgādes tarifs pilsētā ir 0,72 eiro par kubikmetru bez PVN un kanalizācijas pakalpojumu tarifs sastāda 0,74 eiro par kubikmetru bez PVN,” precizēja Lapinska.

SIA “Daugavpils ūdens”' vadība skaidroja – lai arī pēdējo gadu laikā samazinās uzņēmuma klientu skaits un mazinās arī ūdens patēriņš,

slodze uzņēmumam kļuvusi lielāka, jo pilsētā esot uzbūvēti vairāk nekā 90 kilometri jaunu tīklu un tie ir jāapkalpo.

“Ir palielinājušies ekspluatācijas izdevumi iekārtu un tīklu apkalpošanai, kā arī par 56% augusi minimālā alga valstī, un tieši Daugavpilī tika izbūvēti vairāk nekā 97 kilometri jaunu tīklu, pieauga arī degvielas, gāzes un elektrības cenas. Turklāt iedzīvotāju skaita krituma dēļ par 9% samazinājās realizācijas apjomi ūdensapgādei un par 11 % kanalizācijai. Šī negatīvā tendence vērojama jau pēdējo piecu gadu garumā,” norādīja Lapinska.

Kā atklāja Jeļena Lapinska, lai uzņēmums nenonāktu kritiskā situācijā, šā gada februāra nogalē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) izvērtēšanai iesniegts jaunais ūdenssaimniecības tarifu projekts.

Apstiprināšanas gadījumā ūdensapgādes tarifs būšot 0,85 eiro par kubikmetru bez PVN un kanalizācijas pakalpojumu tarifs būšot 1 eiro 1 cents par kubikmetru bez PVN.

“Ģimenēs, kur vidējais ūdens patēriņš ir 7 kubikmetri, ģimenes izdevumu pieaugums tarifu izmaiņas dēļ var sastādīt 2 eiro 80 centi ar PVN. Es domāju, ka tā summa nav tik liela,” uzskata Lapinska.

Regulatorā pašlaik notiek uzņēmuma “Daugavpils ūdens” iesniegtā jaunā ūdens un kanalizācijas tarifu projekta izvērtēšana, pavēstīja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas Ūdenssaimniecības departamenta direktore Agnese Kozlovska.

“Šobrīd iesniegtais projekts ir vērtēšanā, un tas tiks apstiprināts, tiklīdz Regulators būs pārliecinājies par visu izmaksu pamatotību. Mēs aicinām visus interesentus iepazīties ar tarifu projekta kopsavilkumu, kas ir pieejams mūsu mājaslapā, un iesniegt savus priekšlikumus vai ieteikumus gan regulatoram, gan pašam komersantam,” aicināja Kozlovska.

Agnese Kozlovska arī atklāj, ka

pēdējā laikā pieaudzis to pašvaldību skaits, kur komersanti plāno paaugstināt ūdens un kanalizācijas tarifu.

“Šobrīd Regulatorā vērtēšanai ir iesniegti 10 ūdenssaimniecības pakalpojumu projekti no dažādām Latvijas pašvaldībām un vairāki komersanti arī gatavojas šos pieteikumus iesniegt. Šādas izmaiņas ietekmēja elektroenerģijas un gāzes cenu kāpums. Kopumā izvērtēšanai un lēmumu pieņemšanai Regulatoram ir atvēlēti četri mēneši,” paskaidroja Kozlovska.

2019. gadā uzņēmums “Daugavpils ūdens” jau bija iesniedzis Regulatorā prasību par ūdens un kanalizācijas pakalpojumu tarifa pieaugumu, taču pēc neilga laika šo pieteikumu atsauca, pamatojot to gan ar pašvaldības finansiālu atbalstu, gan toreizējo cenu samazināšanos elektrībai un degvielai. Pašlaik situācija krasi mainījusies, un “Daugavpils ūdens” plāno, ka jau no šā gada 1. septembra Daugavpilī stāsies spēkā jaunie ūdens un kanalizācijas pakalpojumu tarifi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti