Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daugavpilieši protestē pret domes darbu

Daugavpilī iedzīvotāji protestē pret domes darbu

Daugavpils iedzīvotājus neapmierina apkures rēķinu pieaugums un daudzu pilsētas pašvaldības uzņēmumu un sabiedrisko iestāžu darbinieku atlaišana. Lai izteiktu neapmierinātību ar domes darbu, iedzīvotāji pulcējās mītiņā.

Uz mītiņu par Daugavpils pilsētas domes atlaišanu bija ieradušies vairāk nekā 100 pilsētas iedzīvotāji – lielākoties seniori, kuri vēlējās saņemt Daugavpils pilsētas domes paskaidrojumus par to, kāpēc par aptuveni 20% pieauguši apkures rēķini, kā arī to, kāpēc no domes pakļautībā esošajiem uzņēmumiem un iestādēm atlaisti vairāki darbinieki.

Mītiņu organizēja Jurijs Zaicevs, kurš ir bijušais Daugavpils domes deputāts, bet pašlaik pārstāv arodbiedrību "Trade Union FP," kas aizstāv sporta un futbola jomā strādājošo darba, ekonomiskās, tiesiskās, finanšu kā arī citas profesionālās tiesības un intereses.

"Galvenais mītiņa mērķis – iestāties par šī domes sastāva atlaišanu. Tā kā es turpinu pildīt "Daugavpils siltumtīklu" stratēģiskās plānošanas un attīstības nodaļas vadītāja pienākumus, es lieliski redzu, kas notiek patiesībā," teica Zaicevs.

Atbildot uz pilsētas iedzīvotāju jautājumiem, Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa") skaidroja, ka

apkures tarifs pieaudzis saistībā ar uzņēmuma "Daugavpils siltumtīkli" 2017. gadā noslēgto līgumu ar "Latvijas gāzi" par siltumenerģijas piegādi par fiksētu cenu.

Pašlaik dome iesniegusi pieteikumu par līguma laušanu, lai turpmāk uzņēmums dabasgāzi iepirktu par biržas cenu.

"Diemžēl tās uzņemtās saistības un iepriekšējās domes bezatbildība arī izveidojusi konkrēto situāciju, kuru mēs nebaidāmies attiecīgi risināt," teica Elksniņš.

Neskatoties uz Daugavpils mēra sniegtajiem skaidrojumiem, mītiņa organizatori norāda, ka dome jāatlaiž un jārīko atkārtotas vēlēšanas.

"Mītiņa laikā tika pieņemta rezolūcija, kura tiks sūtīta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram [Jurim] Pūces kungam. Es domāju, ka arī turpmāk mēs kā arodbiedrības pārstāvji turpināsim aktīvi iesaistīties pilsētas dzīvē," teica Zaicevs.

Jāpiebilst, ka Elksniņa "Facebook" profilā otrdien, 19. februārī, publicēts "Daugavpils siltumtīklu" rīkojums, kurā norādīts, ka Zaicevs tiek norīkots komandējumā uz uzņēmumu "Gazpromeksport" Krievijā, kā arī Zaicevam līdz 21. februārim tiek uzdots izstrādāt un saskaņot rīcības plānu un budžetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti