Dienas ziņas

Darbu sāk jauni sabiedriskie vides inspektori

Dienas ziņas

Ģimenes ārstiem piešķirs piemaksas

Daugavpilī apvieno profesionālās izglītības iestādes

Daugavpilī apvieno profesionālās izglītības iestādes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jau 10 mēnešus notiek sarunas starp Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un Daugavpils tirdzniecības profesionālo vidusskolu par tās tālāko nākotni. Šobrīd skolā apmācāmo skaits ir mazs, tomēr programmas, ko piedāvā mācību iestāde, citās profesionālajās izglītības iestādēs pilsētā nedublējas. Risinājums ticis rasts, apvienojot to ar Daugavpils tehnikumu.

Daugavpils tirdzniecības profesionālajai vidusskolai ir augsti sasniegumi profesionālajos konkursos, taču šobrīd tajā mācās divreiz mazāk skolēnu nekā citās Daugavpils profesionālajās izglītības iestādēs. Pandēmijas apstākļos krities arī pieprasījums pēc tādu profesiju apguves, kas saistītas ar apkalpojošo sfēru. Izvērtējot skolas rādītājus un konsultējoties arī ar Daugavpils pašvaldību, IZM nolēmusi to apvienot ar Daugavpils tehnikumu.

"Mūsu mērķis vienmēr bija saglabāt šo skolu tādā izpratnē, ka skolā ir audzēkņi, programmas, skolotāji. Vieta, kur atrodas, un kāds būs nosaukums – tas ir kaut kas cits. Mēs ļoti ilgi runājām un diskutējām par to, lai mūsu programmas nebūtu sadalītas. Un es šobrīd esmu gandarīts par to, ka šīs programmas paliek," stāstīja Daugavpils tirdzniecības profesionālās vidusskolas direktors Jurijs Kuklis.

Lai apspriestu apvienošanās procesu, profesionālās izglītības iestādes apmeklēja izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Jaunā konservatīvā partija), kura norādīja  – par darba vietām personālam nav jāuztraucas.

“Par darba vietu saglabāšanu – tā kā no manas puses, šķiet, uztraukumam nevajadzētu būt, par vidusskolas telpām, kuras ir pašvaldības īpašums, mums vēl ir jāizvērtē," teica ministre.

Tirdzniecības profesionālās skolas konditore Svetlana Beļakova gan norādīja, ka tieši nelielais audzēkņu skaits iepriekš ļāvis realizēt katram audzēknim individuālu pieeju.

"Šajās mazās grupiņās mēs varam nodrošināt individuālu pieeju katram audzēknim un viņa vājās puses pārvērst stiprajās pusēs," atzīmēja Beļakova.

Daugavpils tirdzniecības profesionālās vidusskolas audzēkne Agnese norādīja: "Ja mainīsies tikai mācību iestādes nosaukums, tad laikam tas nav nekas traks. Lai gan arī katrs vārds nes sevī konkrētas asociācijas un reputāciju."

"Nu, kā vienmēr, pārmaiņas vienmēr uztrauc, jo nav zināms, kā praktiski notiks tā apvienošanās, vai notiks kādas izmaiņas," piebilda Daugavpils tirdzniecības profesionālās vidusskolas audzēkne Marta.

Daugavpils tehnikuma direktore Ingrīda Brokāne atzina: "Protams, tas ir gana liels izaicinājums. Izaicinājums, lai šīs apvienošanās process būtu, teiksim, emocionāli labvēlīgs skolotājiem, emocionāli labvēlīgs infrastruktūrai un lai visi justos gandarīti, nezaudējot ne savu kvalitāti, nedz savu iekšējo pārliecību."

Kuklis atklāja: "Ne vienmēr no pirmās reizes mēs saprotam viens otru, un man prieks, ka šobrīd tie visi jautājumi ir, es ceru, atrisināti."

Tikšanās laikā pašvaldības pārstāvji norādīja, ka ilgtermiņā Daugavpilī būtu nepieciešams veidot vienu profesionālās izglītības kompetences centru.

"Labākais risinājums būtu izveidot vienu spēcīgu profesionālo skolu, apvienojot un izvērtējot programmas, lai tās nedublētos, izvērtējot materiāli tehnisko bāzi, lai tā nedublētos," sacīja Daugavpils pilsētas mērs Andrejs Elksniņš ("Saskaņa").

Savukārt IZM norādīja, ka tuvākajā nākotnē profesionālo izglītības iestāžu apvienošanās, lai novērstu specializācijas virzienu dublēšanos, varētu notikt Rīgā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti