Dienas ziņas

Latvijas piens – uz Igauniju

Dienas ziņas

Dabaszinātņu skolotāji saņem Ekselences balvas

Mājas iet postā – risinājuma nav

Daudzdzīvokļu namos Ķevelē jumts tek un vējš pūš caur sienām

Kādreiz ilgi gaidītie dzīvokļi, kas vilināja ar komfortu, tagad Ķevelē kļuvuši par īstu bēdu ieleju. „Laiž cauri aukstumiņu,” saka Auces novada Ķeveles iedzīvotāja Alvīna. „Man ir ārējā siena, un ūdentiņš man ziemā sasalst,” norādīja Alvīna.

Kāda pagalmā satikta kundze teic, ka aukstums vēl nav lielākais posts, un vedina mūs ciemos. Jau kāpņu telpā redzams, ka ūdens šeit tek visur, bet dzīvoklī aina paveras vēl bēdīgāka. Griesti un sienas no mitruma ir melni, apmetums krīt nost, bet pa spraugām starp griestu paneļiem varot saskatīt pat debesis. „Briesmīgi. Viss tek. Trešais stāvs, jumts nekāds,” piekrīt vēl viena iedzīvotāja Tatjana Siskova.

Kādā citā dzīvoklī stāvu zemāk saimnieki nesen veikuši remontu un dusmojas, ka jumts netiek remontēts. „Būtībā jumts jāremontē tam, kam ir dzīvoklis zem jumta, bet mūsu mājā ir 12 brīvi dzīvokļi, kuros nedzīvo neviens cilvēks, un daudzi dzīvokļi pieder novadam,” dusmojas iedzīvotājs Aleksandrs Iļjukovičs.

Pašvaldība, kurai pieder tikai deviņi dzīvokļi pa visām Ķeveles mājām kopā, savu vainu gan noliedz, jo vairums dzīvokļi ir privatizēti. Lai arī zemes grāmatā ierakstīta ir tikai viena trešdaļa dzīvokļu, tas neatbrīvo no rūpēm par apsaimniekošanu. „Šis ir kopīpašums, kurš jāapsaimnieko kopā. Ja kāda no pusēm nevar vai negrib apsaimniekot, vai nav atrodama (..) tādu skaidri redzamu risinājumu es šeit neredzu,” saka Auces novada izpilddirektora vietnieks Guntis Šēfers.

Lai problēmu atrisinātu, izpilddirektora vietnieks piedāvā iedzīvotājus pārgrupēt un remontēt apdzīvoto mājas daļu, tomēr īstenot to būs gandrīz neiespējami. „Katrā kāpņu telpā ir privātīpašumi, kurus mēs nevaram ne kādam atņemt, ne kādam iedot,” saka Šēfers.

Šobrīd 128 dzīvokļos Ķevelē ir deklarēti nedaudz vairāk kā 80 iedzīvotāji, bet reāli dzīvo apmēram puse.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti