Daudzbērnu ģimeņu kartes varētu ieviest nākamā gada pirmajā pusē

Atlaižu un privilēģiju kartes daudzbērnu ģimenēm jeb tā saucamās Goda ģimeņu kartes varētu sākt izsniegt nākamā gada pirmajā pusē. Par to otrdien Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijā informēja projekta ieviesēji.

Atlaižu kartes ģimenēm, kurās aug trīs un vairāk bērni, ir viens no demogrāfijas atbalsta pasākumiem, par ko pērn vienojās Saeima. Karšu izgatavošana uzticēta uzņēmumam „Hannu Pro" un „Māmiņu klubam", kas pētījumos secinājuši: daudzbērnu ģimenēm visvairāk noderētu atlaides nodokļiem, transportam, kultūras pasākumiem un interešu izglītībai, piemēram, mūzikas vai sporta inventāram. Gatavību sniegt atlaides jau esot apliecinājuši virkne uzņēmumu.

Līdz pavasarim gan vēl būs jātiek skaidrībā, piemēram, kā precīzi kartes varēs saņemt.

„Šobrīd vēl ir ļoti daudz darāmā, ir veikti tikai priekšdarbi, pirmais izpētes posms. Milzīgs darbs ir izdarīts, bet vēl daudz ir jādara, lai vislabākajā veidā sasniegtu mērķus, kas tika izvirzīti, ieviešot šo programmu. (..) Atlaides būs trīs līmeņos - valsts noteiktās, konkrētu pašvaldību noteiktās un privāti uzņēmumi. Priecē, ka daļa uzņēmumu jau ir izteikuši gatavību piedalīties. Domāju, ka tādu būs daudz katrā jomā, kas varētu būt saistoša īpaši daudzbērnu ģimenēm," ir pārliecināts Demogrāfijas lietu apakškomisijas vadītājs Imants Parādnieks no Nacionālās apvienības.

Pēc pētnieku aprēķiniem, Latvijā ir apmēram 15 ar pusi tūkstoši daudzbērnu ģimeņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti