Datu valsts inspekcija bažījas par ieceļotāju datu apstrādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Datu valsts inspekcijai (DVI) ir bažas par to, vai ieceļotāju aizpildītās papīra anketas tiešām izdosies apstrādāt un dati netiks ievākti lieki.

DVI direktore Jekaterina Macuka intervijā Latvijas Radio uzsvēra, ka inspekcijai galvenie iebildumi ir pret veidu, kā šobrīd tiek ievākti ieceļotāju dati. 

"Ja mēs saprotam, ka iebraucēju ir daudz, anketas ir tūkstošiem, vai tiešām būs iespējams tās atlasīt un izmantot tam mērķim, kam tās domātas? Ja mēs kā valsts vācam cilvēku datus, mums tie jāizmanto cilvēku labumam. Ja mēs to nevaram izdarīt, tad varbūt nav vērts vākt. Šādā gadījumā elektroniskais rīks būtu daudz piemērotāks," sacīja Macuka.

Pagaidām DVI nav saņēmusi ziņas par cilvēku neapmierinātību.

"Covid-19 ir sevišķa situācija, kura no valsts prasa citādākus līdzekļus, citādāku rīcību, tāpēc attiecīgajā situācijā ir pieļaujams arī vairāk datus apstrādāt, lielāka uzraudzība par cilvēku rīcību. Citos gadījums mums nav jāievēro pašizolācija, policijai nav jāuzrauga, lai cilvēki ievērotu karantīnu, sēdētu mājās. Šajā situācijā tas ir jādara, līdz ar to ir loģiski un pamatoti, ka valsts arī vairāk apstrādā datus," uzsvēra Macuka.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai no 16. jūlija Latvijā tiek reģistrēts ikviens ieceļotājs, kurš ierodas valstī, izmantojot starptautisko pārvadātāju pakalpojumus. Ceļotājus ar privāto transportu pārbauda izlases kārtībā, bet pēc aptuveni mēneša paredzēta arī elektroniska reģistrācijas sistēma.

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula, kas paredz stingrāku kontroli pār fizisko personu datiem un to uzglabāšanu, stājās spēkā 2018. gada 25. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti