Sadaļas Sadaļas

Darba inspekcija piemērojusi 1000 eiro sodu uzņēmumam «Adugs Production»

Valsts darba inspekcija konditorijas uzņēmumam "Adugs Production" piemērojusi 1000 eiro sodu par nepamatotu ieturējumu veikšanu un darbinieku atstāšanu bez iztikas līdzekļiem.

Valsts darba inspekcija, reaģējot uz saņemto informāciju par iespējamajiem pārkāpumiem attiecībā uz darba algas izmaksāšanu, secināja, ka uzņēmums veicis ieturējumus no tādām darba samaksas daļām, no kurām normatīvie akti aizliedz veikt ieturējumus. Turklāt tie būtiski pārsnieguši atļauto apjomu.

Darba inspekcija veica izmeklēšanu nesaistīti ar Valsts policijai jau konstatētajiem pārkāpumiem uzņēmumā, kas saistīti ar trešo valstu pilsoņu ilgstošu nelegālu nodarbinātību.

"Mēs secinājām, ka darba devējs ir pārkāpis kārtību un apmērus, kā var veikt ieturējumus no darbiniekam izmaksājamās darba samaksas.

Puķukalne: Darba inspekcija piemērojusi 1000 eiro sodu uzņēmumam «Adugs Production»Linda Spundiņa

Proti, šie ieturējuma apmēri stingri pārsniedz atļautos ierobežojumus, ko paredz Darba likums. Proti, Darba likums paredz, ka var ieturēt ne vairāk par 20%, un šajā gadījumā darba devējs bija būtiski pārkāpis šo likumā noteikto limitu. Un, konstatējot šos pārkāpumus, mēs piemērojām administratīvo sodu, kas bija tuvu maksimālajai sankcijai. Maksimālā sankcija par šādu pārkāpumu ir 1100 eiro. Mēs piemērojām 1000 eiro. Darba devējam ir tiesības šo lēmumu pārsūdzēt iestādes direktoram. Līdz šim mēs šādu iesniegumu neesam saņēmuši, bet termiņš vēl nav beidzies," par Valsts darba inspekcijas atklātajiem pārkāpumiem stāsta tās pārstāve Baiba Puķukalne.

KONTEKSTS:

Valsts policija ieguvusi pierādījumus, ka ārzemju viesstrādniekiem kādā Latgales konditorejas uzņēmumā netika maksātas algas, atņemti personas dokumenti, izteikti draudi un bijusi fiziska ietekmēšana. LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka aizdomās par cilvēku tirdzniecību policija aizturēja un tiesa apcietināja uzņēmuma "Adugs" vadītāju Jāzepu Zukulu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt