Dienas ziņas

Latvijā Covid-19 vakcīnas plāns esot skaidrs

Dienas ziņas

Krustpils novada pansionātā Covid-19 dēļ trūkst darbinieku

«Adugs» īpašnieku patur apcietinājumā

Cilvēku tirdzniecībā vainotā konditorejas uzņēmuma «Adugs» vadītāju patur apcietinājumā

Rīgas apgabaltiesa trešdien, 9. decembrī, nemainīja drošības līdzekli Jāzepam Zukulam, kura vadītajā konditorejas uzņēmumā "Adugs" policija atklājusi cilvēku tirdzniecību.

Drošības līdzeklis apcietinājums Zukulam tika piemērots jau 11. novembrī. Un kopš tā laika viņš atrodas Rīgas Centrālcietumā.

Trešdien tiesas sēdē viņš piedalījās attālināti – videozvana režīmā no cietuma. Tur gan viņam būs jāpavada vēl kāds laiciņš, jo tiesa noraidīja uzņēmēja prasību pārskatīt drošības līdzekli.

Zukula advokāte Zenta Bičkoviča Latvijas Televīzijai (LTV) pauda viedokli,  ka apcietinājums Zukulam piemērots prettiesiski. Viņa vērsusies Tiesībsarga birojā par Zukula cilvēktiesību pārkāpumu, kā arī gatavojot pieteikumu Eiropas Cilvēktiesību tiesai.

"Sūdzība tika izskatīta trīsreiz vēlāk par Kriminālprocesa likumā noteikto septiņu dienu termiņu. Rīgas apgabaltiesas negatīvā un nepārsūdzamā lēmuma rezultātā nav pārtraukti ilgstoši turpinātie cilvēktiesību un pamattiesību kriminālprocesā pārkāpumi attiecībā pret Jāzepu Zukulu. Mans klients ilgstoši nevar izmantot Kriminālprocesa likuma deklarētās tiesības uz aizstāvību, piemēram,  tikties ar aizstāvi sarunas konfidencialitāti nodrošinošos apstākļos bez laika ierobežojumiem," sacīja Bičkoviča.

Zukuls pēc diviem mēnešiem var lūgt Vidzemes priekšpilsētas tiesu vēlreiz izvērtēt apcietinājuma nepieciešamību. Arī policijas izmeklētājs jebkurā brīdī var mainīt drošības līdzekli.

KONTEKSTS:

Valsts policija ieguvusi pierādījumus, ka ārzemju viesstrādniekiem kādā Latgales konditorejas uzņēmumā netika maksātas algas, atņemti personas dokumenti, izteikti draudi un bijusi fiziska ietekmēšana. LTV rīcībā esošā informācija liecināja, ka aizdomās par cilvēku tirdzniecību policija aizturēja un tiesa apcietināja uzņēmuma "Adugs" vadītāju Zukulu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt