CSDD sola, ka vadītāju teorētiskās apmācības tiešsaistē saglabās un attīstīs arī pēc ārkārtējās situācijas beigām

Pēc vairāku nedēļu autoskolu dīkstāves Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), uzklausot izglītības iestāžu vēlmi turpināt teorētiskās apmācības arī ārkārtējās situācijas laikā, ir radījusi iespēju topošos autovadītājus apmācīt tiešsaistes režīmā. Mācībspēkiem gan direkcija liek doties uz skolu telpām un lekcijas vadīt interneta tiešraidē no tukšām klasēm. Taču direkcija skaidro, ka šajā situācijā daudz mācās pati, un tiešsaistes teorijas apmācības sola arī turpmāk.

CSDD sola, ka vadītāju teorētiskās apmācības tiešsaistē saglabās un attīstīs arī pēc ārkārtējās situācijas beigām
00:00 / 03:32
Lejuplādēt

Jau pirmajās dienās vienošanos par teorētisko apmācību tiešsaistes režīmā ar CSDD noslēdza vairāk nekā ceturtā daļa no visām Latvijas autoskolām. Direkcijas pārstāve Ieva Bērziņa paskaidroja, ka tiešsaistes apmācības process ir jāorganizē tā, lai būtu iespēja kursantam un pasniedzējam savstarpēji sazināties, uzdot jautājumus, kā arī izmantot vizuālos mācību uzskates līdzekļus - prezentācijas, video un citus.

Bērziņa pastāstīja, ka apmācībai tiešsaistē pieteikušās jau 75 skolas visā Latvijā.

Ne visi autoskolu mācībspēki gan izprot direkcijas nosacījumu, ka tiešsaistes nodarbību laikā viņiem pašiem ir jāatrodas mācību klasē. Kāda pasniedzēja Latvijas Radio izteica bažas, ka došanās no mājām uz skolas telpām neveicina pašizolēšanos. Turklāt skolu biroji mēdz atrasties ēkās, kas uz ārkārtējās situācijas laiku ir pilnībā slēgtas. Direkcijā uzskata, ka mācību klasē var pienācīgāk rādīt ceļazīmes vai zīmēt satiksmes shēmas.

Braukšanas instruktoru biedrības vadītājs Andris Ķerpe gan norādīja, ka liels autoskolu panākums ir jau tas vien, ka direkcija pēc vairāku nedēļu sarunām ir atļāvusi teorētiskās apmācības.

Ķerpe uzskata, ka autoskolām nevajadzētu šajā laikā uzturēt lielās klases, bet tomēr kādu mazāka izmēra telpu vajadzētu. Viņš teica, ka apmācītājam ir vajadzīgs, lai apkārt būtu viņa darba instrumenti, kā arī, lai CSDD varētu izkontrolēt, ka lekcijas notiek.

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa pastāstīja, ka par teorijas mācīšanu tiešsaistē direkcija prātojusi jau kādu laiku un atļaušana kursantiem nesēdēt klasēs bijusi nākotnes plānos.

Covid-19 izraisītā ārkārtējā situācija plānus paātrinājusi. Bērziņa norādīja, ka arī turpmāk varēs teoriju apgūt tiešsaistē. Būs kādas noteiktas stundas, kad kursantiem būs jādodas uz autoskolu, lai tiktu pārbaudīts, ka viņi godprātīgi mācījušies.

Pielāgojot telpas retākam kursantu skaitam, direkcija arī atsākusi pieņemt teorijas eksāmenus. Tāpat dažu grupu transportlīdzekļu vadīšanas eksāmeni ir pieejami, bet vēl nav zināms, kad varēs atsākt kārtot izplatītākās – vieglās automašīnas jeb B kategorijas – tiesības.

KONTEKSTS:

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Vīrusa izplatības ierobežošanai 12. martā nolemts Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju, kuru otrdien, 7. aprīlī, nolemts pagarināt vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt