Covid-19 sertifikātu varēs uzrādīt arī kopā ar autovadītāja, studenta vai pensionāra apliecību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Covid-19 sertifikātu varēs uzrādīt arī kopā ar transportlīdzekļa vadītāja apliecību, kā arī skolēna, studenta, pensionāra vai izdienas pensijas saņēmēja apliecību, paredz Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtais grozījums Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Līdz šim bija noteikts, ka, uzrādot Covid-19 sertifikātu, personai ir pienākums uzrādīt personu apliecinošu dokumentu – pasi vai ID karti. Tas bija neērti iedzīvotājiem, un sabiedrībā izskanēja aicinājumi ļaut izmantot arī citus dokumentus.

Grozījumu anotācijā teikts, ka izmaiņas novērš sabiedrībā izskanējušās bažas par Covid-19 sertifikāta uzrādīšanas kontroli, nosakot, ka sertifikāta turētāja identifikācijai var izmantot arī citus noteiktus dokumentus.

Saeimas sēdē izskanēja, ka nākotnē varētu vēl papildināt valsts izsniegto dokumentu loku, kurus varētu uzrādīt kopā ar Covid-19 sertifikātu. 

Saeima ceturtdien par ieceri lēma gan komisijā, gan pirmajā un pēc tam uzreiz arī otrajā lasījumā. Lēmums bija vienbalsīgs. "Par" balsoja 74 deputāti.

Attiecīgo priekšlikumu parlamentā iesniedza deputāti Mārtiņš Šteins (“Attīstībai/Par!”), Juris Pūce (“Attīstībai/Par!”), Raivis Dzintars (Nacionālā apvienība), Juris Jurašs (Jaunā konservatīvā partija) un Ainars Latkovskis (“Jaunā vienotība”). 

KONTEKSTS:

2021. gada maija vidū Eiropas Savienības dalībvalstis un Eiropas Parlaments panāca vienošanos par to, ka Covid-19 sertifikāts sāks darboties no 1. jūlija. Tas apliecinās, ka īpašnieks ir vai nu vakcinēts, vai izslimojis Covid-19, vai arī tikko veicis Covid-19 testu.

Sertifikāta ieviešanas galvenais mērķis ir atjaunot brīvu pārvietošanos Eiropā. Covid-19 sertifikātus no 1. jūlija var dabūt gan digitālā formā, piemēram, viedtālrunī, gan arī izdrukātus uz papīra. 

Latvijā Covid-19 sertifikāts sāka darboties 2021. gada 1. jūnijā.

Pēc tam, kad Valsts policija ziņoja par vairākiem Covid-19 sertifikāta viltošanas gadījumiem, Saeima 11.novembrī lēma, ka par viltota Covid-19 vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikāta iegūšanu vai glabāšanu noteikta kriminālatbildība. Noteikts, ka par šādiem pārkāpumiem sodīs ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu. Vienlaikus paredzēts, ka no kriminālatbildības varēs atbrīvot tās personas, kuras pēc noziedzīgo darbību izdarīšanas labprātīgi paziņos par notikušo un aktīvi veicinās tā atklāšanu un izmeklēšanu. 

Pašlaik aizturēti aptuveni 20 medicīnas darbinieki, saistībā ar fiktīvu Covid-19 vakcināciju un viltus sertifikātu tirgošanu, informēja Valsts policijā. 

Saistībā ar fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 un viltus sertifikāta izsniegšanu arī Latvijas Televīzijas raidījuma “Aizliegtais paņēmiens” komandai izdevās pieķert poliklīnikas darbinieku, kurš vēlāk tika aizturēts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti