Dienas ziņas

VDK datubāzi «Delta» pilnībā izpētīt nevarēs

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cīravas medniekiem piešķir papildu limitu

Cīravas medniekiem piešķir papildu vilku medību limitu

Cīravas mednieki saņēmuši atļauju papildu vilku medībām, lai palīdzētu vietējam lauksaimniekam un apturētu meža plēsoņu uzbrukumus aitu ganāmpulkam.

Līdz šim Cīravas pagasta medniekiem neesot bijusi vajadzība palielināt vilku medību limitu, atzīst vietējā mednieku kolektīva vadītājs Artis Čanders. Taču marta sākumā saņemta sūdzība no vietējā lauksaimnieka par pastrādātajām zvērībām aitu ganāmpulkā. Par to, ka tie bijuši vilki, liecinājušas gan pēdas, gan raksturīgie kodieni, kā arī tas, ka vietējos mežos uzturoties vilku ģimene, kas regulāri pārstaigājot teritoriju. "Pirmajā reizē uzbrūkot, nokoda 20 aitas. Pēc tam atgriezās vēlreiz, nokoda divas, atgriezās vēl un nokoda piecas aitas. Jutām, ka netiekam galā un operatīvi informējām Valsts meža dienestu,” norādīja Čanders.

Cīravas mednieki operatīvi iesaistījuši pelēču savaldīšanā un saņēmuši arī atļauju no Valsts meža dienesta par viena vilka medībām līdz sezonas noslēgumam, 31. martam. Šobrīd esot ierīkots slēpnis, kur katru nakti dežūrējot mednieki. Pagaidām viņiem izdevies vilku aizbiedēt ar šāvieniem. “Līdz vilku medību sezonas beigām mēs sargāsim, atvedām trepes, ierīkojām slēpņus. Esam salikuši arī mežā kameras, mēģinām ieraudzīt, bet pēc tā gadījuma vilki vairs nav bijuši,” klāsta Čanders.

Kā stāsta medību speciālisti, tad Cīravā, visticamāk, plosījušies jaunie pērnā gada vilcēni, kuri meklē sev barību. Kā liecinot novērojumi un likumsakarības, tad šādi plēsēju uzbrukumi mājlopu ganāmpulkiem nebūšot retums arī vēlāk pavasarī un vasarā.

“Samazinoties mežacūku skaitam, sevišķi sivēniem, pieaug uzbrukumi mājdzīvniekiem. Nožogotas platības, elektriskie gani, ļoti efektīvi ir Kaukāza aitu medību sargsuņi. Vairāk neko nevaru ieteikt,” saka Latvijas Mednieku savienības Aizputes nodaļas vadītājs Gints Kaktiņš.

Vilku skaitam ir tendence pieaugt, atzīst speciālisti, par ko liecinot īpatņu klātbūtnes pazīmes aizvien jaunās vietās. Pierobežas mežos uz dzīvi apmetoties arī vilku bari no Lietuvas, kur to medību limiti ir daudz mazāki nekā Latvijā. Aizvadītā medību sezona Dienvidkurzemes medniekiem nav bijusi īpaši veiksmīga. “Šogad laika apstākļi vilku pusē, sniega nav. Medību sekmes stipri viduvējas, nomedīti 25 īpatņi,” atzīmē Kaktiņš.

Medību noteikumi atļauj vilkus medīt no 15. jūlija līdz 31. martam, bet, neskatoties uz to, līdz ar atļauto 280 vilku nomedīšanu šogad sezona beigusies jau februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti