Dienas ziņas

Centīsies glābt Aizputes Ordeņa pili

Dienas ziņas

Ventiņu izloksne bērnu vidē

Cēsnieki apgūst datu analītiķa profesiju

Cēsnieki apgūst datu analītiķa profesiju

Nākotnē Cēsu novads varētu kļūt par vietu, kur vismaz 1% iedzīvotāju strādā dažādos ar informāciju tehnoloģijām un datu analīzi saistītos uzņēmumos. Šo mērķi iezīmē cēsenieku lielā ieinteresētība pieteikties trīs mēnešu apmācībām, lai kļūtu par datu analītiķi. Šādu iniciatīvu izrādīja 135 pretendenti.

Teju 10 pretendeti uz vienu apmācību vietu – tik liela bija cēsnieku interese par kustības "valsts#196" organizētajiem datu analītiķu kursiem. Ņemot vērā lielo aktivitāti, kustības partneri – Cēsu novada pašvaldība, datu tehnoloģiju uzņēmums “Squalio” un Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle nolēma kopumā atlasīt 28 pretendetus, no kuriem pirmie 14 jau uzsākuši apmācības. "Brīnišķīga iespēja dzimtajā pilsētā apgūt šos kursus, iegūt diplomu un kļūt konkurētspējīgākam darba tirgū," atzina cēsnieks Tomass Kučinskis.

Uzņēmuma "Squalio" pārstāvis Einārs Garona stāsta, galvenais vadmotīvs, atlasot pretendetus, bijusi viņu motivācija apgūtās prasmes pielietot praksē, kā arī iepriekšējā pieredze darbā ar datu apstrādi. Iegūtās zināšanas cēsnieki varēs pielietot daudzpusīgi. Savkārt labākie varēs uzsākt darbu datu tehnoloģiju uzņēmumā "Squalio".

"Šīs zināšanas ir izmantojamas jebkurā nozarē, vai tā ir pārdošana, mārketings, finanses vai jebkas, šīs datu analītiķa prasmes ar katru gadu kļūst aizvien svarīgākas, jo procesi kļūst automatizēti, ir nepieciešams konkurēt ar spēcīgākiem uzņēmumiem, un ir nepieciešams balstīt savus lēmumus datos," norāda Garona. Cēsu novada pašvaldības mērķis ir stiprināt konkurētspējīgu mūžiglītību, sniedzot iespēju novada ļaudīm mūsdienu mainīgajā pasaulē apgūt šim laikam un darba tirgum nepieciešamās zināšanas.

"Šīs ir zināšanas digitālajā jomā, kas mums ir jauna tēma novada attīstībai, bet mēs tajā redzam lielu potenciālu. Tas varētu būt viens no tādiem Cēsu novada ražošanas flagmaņiem," atzīst Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs (''Vienotība''). Vērojot, cik sekmīgi aizsākušies datu analītiķu kursi, Cēsu novada pašvaldība apsver iespēju uzrunāt arī citus informācijas tehnoloģiju (IT) nozarē strādājošus uzņēmumus kopīgi realizēt dažādas digitālo prasmju apmācības cēsniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt