Carnikavas domē ar tiesas spriedumu amatā atjaunots izpilddirektors

Izpildot tiesas spriedumu, Carnikavas novada domē izpilddirektora amatā atjaunots Raimonds Garenčiks, kuru 2010.gadā ar domes lēmumu atbrīvoja no pienākumu pildīšanas par necenzētu vārdu lietošanu, apstiprināja domes pārstāve Sandra Baltruka.

Pašvaldība tiesas spriedumu pārsūdzēs.

Garenčiks amatā atjaunots 1.jūlijā, un viņam izmaksāta vidējā izpeļņa par darba piespiedu kavējumu - kopumā 31 260 latu pēc nodokļiem.

Baltruka teica, ka Garenčiks sācis strādāt Centrālās administrācijas vadītāja amatā, bet izpilddirektora amatā turpina iepriekš ieceltā persona.

Pašvaldības deputāti Garenčiku no amata atbrīvoja to pamatojot ar to, ka viņa rīcība nav savienojama ar labas pārvaldības principiem un ētikas normām. Jaunā Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica komentē, ka tiesa valstī ir radījusi precedentu – valsts amatpersonas var lamāties uz pašvaldības iestādes darbiniekiem, par to nenesot nekādu atbildību.

„Tas nav pieņemami, ka tiesa šo šķietami vienkāršo jautājumu ir skatījusi divus gadus un deviņus mēnešus. Par to, ka tiesa nav spējusi šo lietu izskatīt saprātīgā termiņā, pašvaldībai ir jāmaksā,” saka Jurēvica. Tāpēc novada dome vērsīsies arī ar sūdzību Tieslietu ministrijā.

Novada dome arī apsvērs iespēju vērsties Satversmes tiesā jautājuma risināšanai, kas saistīts ar pretrunu novēršanu likumā „Par pašvaldībām” un Darba likumā attiecībā par procedūru, kādā notiek izpilddirektora rīcības izvērtēšana un atbrīvošana no darba.

Pilns tiesas spriedums būs pieejams 10.jūlijā, un Carnikavas novada dome to pārsūdzēs kasācijas kārtībā.

Pašvaldība informē, ka Garenčiks 2010.gadā vērsās ar prasību tiesā pret Carnikavas novada domi par tiesisko attiecību uzteikuma atzīšanu par spēkā neesošu, un šī prasība pirmās instances, kā arī apelācijas instances tiesā tika noraidīta. Vēlāk Augstākās tiesas Senāts, izskatot lietu kasācijas kārtībā, to nosūtīja jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā, kura šī gada 26.jūnijā nolēma prasību apmierināt daļēji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti