Dienas ziņas

Carnikavas pludmalē jūrā atrod apvidus auto

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pēc traģēdijas Carnikavā izvieto glābšanas riņķus

Pēc traģēdijas jūrā Carnikavas pludmalēs izvieto glābšanas riņķus

Carnikavas pludmalē traģisko notikumu dēļ, kad noslīka vairāki cilvēki, Ādažu novada dome kopā ar pašvaldības aģentūru "Carnikavas komunālserviss" un biedrību "Peldēt droši" sākusi glābšanas peldriņķu izvietošanu tās piekrastes pludmales teritorijās. Tiesa, ceļš līdz pludmalei ir tik sliktā stāvoklī, ka glābējiem vai mediķiem tur nokļūt ir grūti un noteikti arī ilgi. 

1. jūlijs bija traģisks – Carnikavā no ūdens tika izcelti trīs bojāgājušie. Pirms šīs traģēdijas glābšanas riņķu te vēl nebija. Tagad tos uz īpašiem stendiem sāk uzstādīt Ādažu novada pludmalēs. Pirmie divi jau uzstādīti Carnikavas un Gaujas piejūras peldvietās.

Pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" direktors Gunārs Dzenis pauda, ka, viņaprāt, glābšanas riņķu stendu uzstādīšana būs efektīva. Tie saskaņoti ar biedrību "Peldēt droši", kuras dibinātāja Zane Gemze paskaidroja, ka glābšanas riņķis paredzēts situācijām, kad slīcējs jāglābj līdzcilvēkam, nevis trenētam glābējam.

Pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" direktors Gunārs Dzenis
Pašvaldības aģentūras "Carnikavas komunālserviss" direktors Gunārs Dzenis

"Šis riņķis ir tam paredzēts, lai cilvēki nenonāk kontaktā viens ar otru. Ja viens slīkst, tad viņš mēdz pieķerties pie otra un uzskatīt viņu par glābšanas riņķi.

Lai nebūtu šīs situācijas, tad, pametot, padodot glābšanas riņķi, mēs varam palīdzēt cilvēkam," sacīja Gemze.

Primāri, redzot nelaimi uz ūdens, jāzvana glābējiem uz tālruni 112 vai 113, un tikai tad jāķeras pie glābšanas palīglīdzekļiem.  

Pludmales apmeklētājs Sergejs pastāstīja, ka viņa sirds līksmo par šādām rūpēm. Viņš pats gan dzīvo Norvēģijā. "Tas ir gudri, es pats arī strādāju par peldēšanas treneri. Kad kāds slīkst, tad vajag nevis pašam, bet ar palīglīdzekļiem palīdzēt," viņš norādīja.

Pludmales apmeklētājs Sergejs
Pludmales apmeklētājs Sergejs

Glābšanas riņķi ir viegli nocelt un ievietot atpakaļ stendā. Taču gan pašvaldība, gan biedrība cer uz cilvēku godaprātu.

"Tieši tādēļ mēs izveidojām šo maketu vai uzrakstu, ka nozagts peldriņķis ir zaudēta dzīvība," norādīja Gemze.

Šādus riņķus kopumā paredzēts uzstādīt vēl septiņās Ādažu novada pludmalēs – tostarp Garciemā, Garupē, Lilastē un citur. Bet lielāks izaicinājums glābējiem ir tikt līdz pašai pludmalei. Ceļš uz Gaujas pludmali ir kritiskā stāvoklī un drīzāk atgādina motokrosa trasi.

Dzenis piekrita, ka ceļš ir sliktā stāvoklī, tomēr uzlabojumi netiek plānoti.

"Arī iedzīvotāji mums rakstīja un "Latvijas Valsts ceļi" norādīja, bija diskusijas ar deputātiem. Lai uzlabotu šo ceļu, ir nepieciešami lieli līdzekļi," skaidroja Dzenis.

Pašvaldība arī apšauba savas kapacitātes iespējas, ja palielinātos atpūtnieku plūsma piejūras teritorijās, tālab ceļu tuvākajā laikā nav plānots atjaunot.

KONTEKSTS:

Jūlija sākumā neoficiālā peldvietā Carnikavā trīs slīcējus no jūras izvilka līdzcilvēki. Lai arī bija izsaukti glābēji un arī neatliekamā palīdzība, cilvēkus no ūdens izvilka un sākotnēji pirmo palīdzību sniedza citi atpūtnieki. Operatīvā transporta ātru piekļuvi pludmalei bloķēja metāla šķērslis.

Pašlaik šķērslis ir atbloķēts, bet notikuma brīdī tā nebija, un trīs neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādes, ieskaitot vienu ārstu speciālistu brigādi, tālāk par šo šķērsli ar auto transportu netika.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti