Dienas ziņas

70. gadadienas piemiņas pasākums Bauskas aizstāvjiem

Dienas ziņas

Nedēļas nogalē atzīmēta Latvijas pirtnieku diena

Burtnieku baznīcas atjaunošanai līdzekļus vāc izsolē

Burtnieku baznīcas atjaunošanai līdzekļus vāc izsolē

Arī ar mazumiņu var izdarīt daudz – pārliecināta un jau ar darbiem pierādījusi ir Burtnieku evaņģēliski luteriskā draudze. Tā līdzekļus baznīcas atjaunošanai vāc tāpat kā iepriekš, rīkojot izsoli. Tradīcija atjaunota pirms diviem gadiem, un katru gadu ir savs mērķis, kam tiek vākti līdzekļi. Par šajā reizē iegūto naudu plānots restaurēt baznīcas ieejas durvis un solus.

Kā vēsta Burtnieku baznīcas vēstures materiāli, bazārs te rīkots jau pagājušā gadsimta 20.gados, iespējams pat vēl senāk. Un tāpat kā tolaik, arī šajā reizē cilvēki sanesuši visdažādākās lietas – gan to, kas pašu dārzā izaudzēts, gan pašu rokām no tā visa pagatavots. Starp ziedojumiem ir arī sadzīves preces, mākslas darbi un pat vēsturiskas lietas, viena no senākajām - divdesmito gadu zirga rati.

“Izlasīju presē sludinājumu, ka tas ir priekš Burtnieku baznīcas remonta. Šajā pusē šad un tad iegriežos, man šī baznīca ļoti patīk, tāpēc pieņēmu lēmumu, ka tā tam ir jābūt,” saka  izsoles dalībnieks no Valmieras, zirga ratu īpašnieks Helmuts Briežkalns.

Burtnieku baznīcas draudze izsoli rīko jau trešo gadu. 2012.gadā līdzekļi vākti baznīcas portāla jeb ieejas durvju ietvara atjaunošanai, kas, piesaistot papildus līdzekļus, jau paveikts.  Savukārt par pērn izsolē iegūto naudu nesen uzsākts baznīcas torņa sienas remonts, kam finansiālu palīdzību sniegusi arī Pieminekļu aizsardzības inspekcija. Šoreiz līdzekļi tiek vākti baznīcas ozolkoka durvju un solu restaurācijai.

“Tā ir kolosāla ideja un žēl, ka citas baznīcas to nepieņem. Mēs arī paši esam atnesuši, ko uz galda likt izsolē un ir arī noskatīts, ko gribētu iegūt,” stāsta rūjieniete Ineta Bole.

Bet izsoles dalībnieks no Valmieras Andrejs Birzgalis novērtē, ka cilvēki ar mieru par lietām maksāt vairāk: “Tās cenas bieži vien vairākkārt pārsniedz to mantu vērtību, jo cilvēki grib arī noziedot tādā interesantā un aizraujošā veidā.”

“Daudz ir darīts, bet daudz vēl ir darāmā, un es nezinu, vai tas viss vienā mūžā būs iespējams izdarīt  - visu to, ko vajag, bet cenšas,” spriež Kaspars Zeltkalns no Burtniekiem.

Pirmajā gadā Burtnieku draudzei baznīcas atjaunošanai izdevās iegūt nedaudz vairāk kā 300 latus, pērn jau par aptuveni 100 latiem vairāk, bet šajā reizē savākti vairāk nekā 650 eiro.

Protams, ka ar to ir par maz, bet mēs esam priecīgi, ka tas bija sākums, jo sākuma ir vārds, tad doma, ideja, vīzija un tas sāk piepildīties. Redzējām, ka sākums bija arī tornim un portālam, un tas ir īstenojies,”  gandarīts ir Burtnieku draudzes mācītājs Aldis Kalcenavs.

Lai pamazām savestu dievnamu kārtībā, Burtnieku baznīcas draudzei ir doma šo seno tradīciju turpināt arī nākamos gadus.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti