Rīta Panorāma

Izdots veltījumu CD albums Mārtiņam Freimanim un viņa dziesmām

Rīta Panorāma

Spanovska ballīte – 4.sērija

Intervija ar iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski

Bunkus slepkavības izmeklēšanā ASV varētu sniegt ekspertīžu atbalstu

ASV varētu sniegt Latvijas policijai tehnisko ekspertīžu atbalstu maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izmeklēšanā, LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”).

Viņš uzsvēra, ka šī nozieguma izmeklēšanā iesaistīti visi iespējamie policijas resursi. Šāda vieda noziegums ir ārkārtas situācija, un “mēs nepieļausim, ka organizētā noziedzība diktētu noteikumus Rīgā”, sacīja ministrs. 

Trešdien premjera Māra Kučinska (ZZS) un ASV Finanšu ministrijas sekretāra vietnieka pretterorisma jautājumos Maršala Bilingslija tikšanās laikā pārrunāta arī nesenā Bunkus slepkavība, ko FinCEN vadītājs nosauca par bezdievīgu rīcību, tās izmeklēšanā solot visa veida palīdzību.

Kozlovskis pastāstīja, ka izmeklēšanā no ASV partneriem sagaidītu tehnisko ekspertīžu atbalstu, jo ASV ir stratēģiskais partneris ar ļoti lielu pieredzi šādu noziegumu izmeklēšanā. Tāpat ASV varētu palīdzēt jautājumā par atlīdzību. Policija pirmo reizi pieļauj iespēju izsludināt atlīdzību par informāciju, kas palīdzētu atklāt noziegumu; ASV tā ir ierasta prakse, tāpēc ASV varētu sniegt atbalstu par metodoloģiju – par ko un kā tieši atlīdzību izmaksā.  

Kozlovskis arī sacīja, ka iedzīvotāji atsaucīgi iesūta policijai informāciju, pašlaik likumsargi šo informāciju analizē, lai atrastu kādus pavedienus, un policija aicina iedzīvotājus arī turpmāk sniegt atbalstu.

KONTEKSTS: 

Maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus nošauts 30.maija rītā Mežaparkā pie Rīgas Brāļu kapiem savā automašīnā «Range Rover».  Slepkavība notikusi ap plkst. 8.40.  Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu. Vēlāk automašīna atrasta sadedzināta netālu no notikuma vietas. Izmeklētāju sākotnējā versija ir, ka vīrieša slepkavība ir saistīta ar viņa profesionālo darbu advokāta vai maksātnespējas administratora amatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti