Dienas ziņas

Saeimā netiek līdz būtiskākajam

Dienas ziņas

Turpina virzīt olu ražotnes projektu Valkā

Nošauj maksātnespējas administratoru

LTV: Pie Rīgas Brāļu kapiem nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Trešdienas, 30.maija, rītā Mežaparkā pie Rīgas Brāļu kapiem nošauts maksātnespējas administrators Mārtiņš Bunkus, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija.

Mārtiņš Bunkus

Dzimis 1980.gada 21.februārī

Izglītība

1995. - 1996. - Alexander von Humboldt ģimnāzija (Vācija)
1996. - 1997. - Prescott Highschool (ASV)
1997. - 1999. - Rīgas Centra Humanitārā ģimnāzija
1999. - 2004. - Latvijas Universitāte, tiesību zinātnes otrā līmeņa augstākā izglītība
2004. -  2006. -  Latvijas Universitāte, sociālo zinātņu maģistra grāds tiesību zinātnē

Karjera

2000.01.01. - 2001.12.31. - AS "Rīgas Starptautiskā autoosta" pārvaldes referents
2002.01.01 - 2002.12.31. - SIA "Salons DB", jurists
2002.09.01. - 2004.02.10. - SIA "Neimane un Zosule", jurists
no 2004.02.26. "Bunkus advokātu birojs", zvērināts advokāts

Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijas loceklis
Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas biedrs

Avots: LETA 

Pārdesmit metru no ziedu tirgotavām Meža kapu galvenajā iebraucamajā ceļā policija ar lentēm norobežojusi visu ceļu. Tur redzama no brauktuves nostūrējusi balta apvidus automašīna «Range Rover», bet pie tās uz zemes – gulošs vīrietis baltā un viscaur asiņainā kreklā.

Valsts policija apstiprina, ka Rīgā, Aizsaules ielā 1, trešdien, 30.maijā, ap plkst. 8.40  notikusi slepkavība. Izmantojot šaujamieroci, nogalināts kāds vīrietis, kurš pārvietojās ar baltas krāsas apvidus automašīnu. Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu, norāda policijā, kas saistībā ar notikušo pagaidām atturas sniegt plašāku informāciju.

Latvijas Radio un LTV uzrunātās puķu tirgotājas atzina, ka dzirdējušas vairākus šāvienus.

“Mēs te mierīgi sēdējām, putniņi dzied, un tad vairāki šāvieni. [..] Paldies Dievam neviens negāja, no rīta klusi,” par notikušo pirms deviņiem rītā stāstīja uzrunātās puķu tirgotājas.

Šobrīd policija strādā notikuma vietā. Pašlaik Aizsaules ielā ir bloķēta satiksme ceļa posmā no Gaujas ielas līdz Brāļu kapiem. Policija aicina netuvoties notikuma vietai, lai tā var netraucēti veikt darbu.

Notikuma vietā strādā policijas kinologs, teritoriju apstaigā ar suni. Notikuma vietā prokurore Jekaterina Kušakova komentārus medijiem nesniedza.

Šobrīd uzsākts kriminālprocess par slepkavību un notiek izmeklēšana. Policija aicina atsaukties notikuma aculieciniekus vai tos, kuriem ir jebkāda informācija par notikušo, zvanot Valsts policijai pa tālruni 67014002.

LTV raidījums “De facto” martā ziņoja, ka Bunkus bijis viens no nu jau bēdīgi slavenās “Trasta komercbankas” (TKB) maksātnespējas administratora Armanda Rasas palīgs. Rasas darbība pusgada laikā bankai izmaksājusi 2,9 miljonus eiro, un Rasa stāstījis, ka par šo naudu algo arī citus juristus.

Bunkus bija arī Nodokļu un finanšu jautājumu risināšanas komisijas loceklis Latvijas Zvērinātu advokātu padomē. Valsts amatpersonas deklarācija par pērno gadu vēl nav pieejama, bet 2016. gada dati rāda, ka viņam pieder virkne īpašumu Rīgā, Mārupē un Saldū. Lietošanā deklarēta arī piecus gadus vecā apvidus mašīna. Gandrīz 90 000 eiro Bunkus glabā bankā, vēl tikpat saņēmis par advokāta darbu. No tēva Ojāra un brāļa Kristapa saņēmis gandrīz 100 000 eiro dāvinājumu. 1,3 miljonus eiro kādam aizdevis, bet pats ir parādā ap pusmiljonu eiro. Brālis Kaspars Bunkus iepriekš publiski bija zināms ar skandāliem ap savu amatu Valsts ieņēmumu dienestā, kur vadīja Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes Maksātnespējas procesa daļu, bet tad tika aizrotēts citā amatā.

“Jauns cilvēks… [..] Manuprāt, bet tas ir tikai manuprāt, viņa lielākais prakse veids bija maksātnespējas administratora darbs,” par Bunkus sacīja Latvijas Zvērinātu advokātu padomes priekšsēdētāja vietniece Guna Kaminska.

Advokatūrā Bunkus darbojās desmit gadu. Guna Kaminska Bunkus nogalināšanu saista ar viņa darbu maksātnespējas procesos.

“Ja jūs prasāt manu subjektīvo viedokli, tad tieši tā tas arī ir, jo advokātu padomē nekādu negatīvo ziņu par šo cilvēku nebija,” sacīja Kaminska.

Savukārt par darbībām “Trasta komercbankas” likvidācijā apsūdzētais nu jau bijušais maksātnespējas administrators Māris Sprūds par Bunku neko teikt negribēja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti