Broka tomēr nolemj pārtraukt darba attiecības ar Latvijas Universitāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Par korupciju aizdomās turētā politiķe Baiba Broka otrdien, 30.jūlijā, iesniegusi atlūgumu Latvija Universitātē (LU), liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Broka iesniegusi atlūgumu, tajā uzsverot, ka nav vainīga viņai inkriminētajos pārkāpumos. Iesniegumā LU rektoram Indriķim Muižniekam Broka norādīja, ka darbu viņa pārtrauc, augstu vērtējot LU reputāciju, augstskolā strādājot kopš 1997.gada.

LU prorektore Ina Druviete aģentūrai LETA apstiprināja, ka Broka iesniegusi atlūgumu. Darba tiesiskās attiecības ar LU Broka pārtrauc jau 30.jūlijā.

Druviete uzsvēra, ka LU respektē Brokas izvēli un izsaka cieņu par šo lēmumu LU reputācijas vārdā.

Par minēto lēmumu komentārus no Brokas aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies iegūt.

LETA, atsaucoties uz "TV3 Ziņām" , vēstīja, ka vēl nesen Broka tikusi pie jauna amata LU - viņa tikusi iecelta par eksperti juridiskajos jautājumos administrācijas atbalsta grupā. Vēl otrdienas, 30.jūlija, vidū Broka skaidroja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs viņai nav aizliedzis strādāt Latvijas Universitātē zemāka līmeņa darbos.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien, 8.jūlijā, lietā par vismaz 20 000 eiro kukuļa ņemšanu aizturēja trīs personas, tostarp Rīgas domes deputāti un LU rektora vietnieci juridiskajos jautājumos Broku. Tāpat KNAB darbinieki veica procesuālas darbības "Skonto" grupas līdzīpašnieka Gunta Rāvja birojā un dzīvesvietā. Arī Rāvis un uzņēmējs Ivars Millers tika aizturēti.

KNAB pirmdien vēstīja, ka birojs ieguvis ziņas, kas liecina, ka kāda valsts amatpersona, būdama iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietniece, iespējams, darbojusies konkrētu uzņēmēju interesēs. Procesa virzītāja rīcībā esošie fakti dod pamatu uzskatīt, ka valsts amatpersona, iepriekš vienojoties, pieņēmusi uzņēmēju kukuļa piedāvājumu, kukuli noformējot kā ziedojumu kādai biedrībai. Iespējamā kukuļa summa neesot mazāka par 20 000 eiro.

Kriminālprocesā iespējamais kukulis bija noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai. Pieejamā informācija rāda, ka Biatlona federācija pēdējos trīs gados saņēmusi trīs ziedojumus, kuri bijuši 20 000 eiro apmērā, tostarp vienu no "Roadeks", kas pastarpināti pieder Rāvim. KNAB kratīšana notikusi arī "Roadeks". Savukārt pats Rāvis sacīja, ka uzņēmumam lūdzis pārskaitīt ziedojumu federācijai, lai atbalstītu sportistus.

Broka tika atstādināta no rektora vietnieces amata un zaudējusi arī vadītājas amatus abās LU iepirkumu komisijās. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti