Panorāma

Palīdzēšana ukraiņiem kā garš maratons

Panorāma

Panorāma

B. Brokas krimināllietas iztiesāšana joprojām buksē

Bijušās tieslietu ministres Brokas krimināllietas iztiesāšana joprojām buksē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Bijušās tieslietu ministres un politiķes Baibas Brokas krimināllietas iztiesāšana aizdomās par kukuļošanu joprojām nav izkustējusies no vietas. Bijusī politiķe kopā ar nepilngadīgu bērnu dzīvo Apvienotajos Arābu Emirātos. Ierasties uz visām tiesas sēdēm nevar. Tāpat videokonferences režīmā lietu pagaidām nevar skatīt juridisku šķēršļu dēļ. Arī šīs dienas tiesas sēde nebija izņēmums.

Krimināllieta par bijušās politiķes Brokas iespējamu kukuļošanu tiesai nosūtīta 2021. gadā, taču arī šodien noliktajā datumā tiesa lietu nesāka skatīt pēc būtības. Rīgas pilsētas tiesas tiesnese Aija Reitupe paziņoja: "Apsūdzētā uz tiesu nav ieradusies, un apsūdzētās dalība ir obligāta."

Kā neierašanās iemesls tiek minēts Brokas nepilngadīgais bērns, kuru nevar atstāt vienu Apvienotajos Arābu Emirātos. Pēc prokurores lūguma tiesa atstāja atklātu jautājumu par bijušās tieslietu ministres Brokas neierašanās iemeslu – tas bija vai nebija attaisnojošs.

Lai gan divus gadus nevienā tiesas sēdē lieta nav skatīta pēc būtības, prokurore neuzskata, ka šis būtu gadījums, kad lieta būtu jāiztiesā bez apsūdzētā klātbūtnes.

"Nav pamata uzskatīt, ka iztiesāšana ļaunprātīgi tiktu novilcināta. Vienkārši ir šie sadzīviskie apstākļi, kuru dēļ Baiba Broka bija spiesta pārcelties uz Apvienoto Arābu Emirātiem," teica prokurore Evita Masule.

Saskaņā ar Augstākās tiesas senāta kopsapulces lēmumu situācijās, kad apsūdzētais atrodas ārpus Latvijas robežām, attālināta pieslēgšanās tiesas sēdēm jāsaskaņo ar mītnes zemi. Taču Apvienotie Arābu Emirāti gandrīz gadu nav reaģējuši uz tiesiskās palīdzības lūgumu no Latvijas. Šoreiz apsūdzētās advokāts nolēmis tiesai ieteikt iespēju procesā iesaistīt Ārlietu ministriju.

"Es pieļauju, ir iespējas caur Ārlietu ministriju lūgt šīs procesuālās darbības veikt Latvijas Republikas vēstniecības telpās Apvienoto Arābu Emirātos, lūdzot, protams, Apvienoto Arābu Emirātu uzņemošās valsts atļauju šādas darbības veikt Latvijas Republikas vēstniecības telpās," teica Baibas Brokas aizstāvis Rinalds Bušs.

Tiesa šo lūgumu atstāja atklātu, lai iegūtu papildu informāciju.

Bet nākamo lietas izskatīšanu nozīmēja pēc trim nedēļām, kad Broka skolēnu brīvlaikā solījusi ierasties Latvijā klātienē un piedalīties tiesas sēdē.

Broka apsūdzēta par kukuļņemšanu saistībā ar Latvijas Universitātes Rakstu mājas būvniecību. Broka apsūdzību noliedz. Līdz ar Broku apsūdzēti arī bijušie uzņēmuma "Skonto būve" īpašnieki – Ivars Millers par kukuļa nodošanas atbalstīšanu un Guntis Rāvis par kukuļdošanu. Kukulis esot noformēts kā ziedojums Brokas vadītajai Latvijas Biatlona federācijai.

"Es domāju, ka cilvēks kā es, kurš ir ziedojis daudzus miljonus daudzu desmitu gadu garumā un uzturējuši veselas federācijas – Vingrošanas federāciju, baletu un tā tālāk, apvainot par ziedojumu Biatlona federācijai ir vienkārši neētiski," sacīja uzņēmējs, apsūdzētais Guntis Rāvis.

Rāvis apsūdzības sauca par absurdām. Nākamā tiesas sēde nozīmēta 21. februārī.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti