Rīta Panorāma

Vijolnieks Koļa Blahers un Sinfonietta Rīga Lielajā ģildē 27.janvārī

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar kora «Jubilate» diriģentu Juri Kļaviņu

Intervija ar Augustu Brigmani

Brigmanis par Stambulas konvenciju: Būsim atklāti – tas ir ceļš uz viendzimuma laulībām

Būsim atklāti – Stambulas konvencijas apstiprināšana perspektīvā nozīmē ceļu uz viendzimuma laulībām, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” piektdien, 26. janvārī, teica Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Viņš skaidroja, ka Stambulas konvencijas apstiprināšana Latvijā būtu arī solis pretī tam, lai skolās spriestu par to, vai ģimenē var būt divi tēvi vai divas mātes. Tāpēc ir atklāti jāapzinās, uz “ko mēs ejam”.

Viņaprāt, tā ir viena no Stambulas konvencijas daļām. Otra puse ir sieviešu aizstāvība pret vardarbību. Taču tā Latvijā jau ir reglamentēta un ietverta virknē likumu.

Tieši ZZS pēc katoļu arhibīskapa vizītes Saeimā nolēma neatbalstīt Stambulas konvencijas tālāku virzīšanu.

Šobrīd Stambulas konvenciju ir parakstījušas 46 valstis, taču ratificējušas – 28. Pēdējā konvenciju ratificējusi Šveice, kas to paveica pagājušā gada nogalē.

Vēl 2016. gadā Latvija bija pēdējā Stambulas konvenciju neparakstījusī Eiropas Savienības dalībvalsts. Tomēr pērn pēc asām diskusijām valdība nolēma parakstīt šo konvenciju. Ministru kabinetā pret lēmumu gan iebilda Nacionālā apvienība, kuras pārstāvja Dzintara Rasnača vadītā Tieslietu ministrija pauda bažas par riskiem, ko konvencija varētu radīt Satversmei. Pamatojums bija ārpakalpojumā iepirkta juridiskā analīze, kuras autori ministrija izvēlējas viņas nostājas dēļ.  Šis process izraisīja gan valsts augstāko amatpersonu, gan nevalstisko organizāciju kritiku pret Rasnaču. Tomēr tika mobilizēti arī ministra un konservatīvo vērtību atbalstītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti