Dienas ziņas

Virgas pamatskolas kopgaldā – pašaudzētie dārzeņi

Dienas ziņas

Izveido piemiņas vietu pirmajam Latvijas karoga darinātājam

Skolas vietā turpmāk viesu nams

Brigaderes dzimtā skola pārtaps par viesu namu

Nelielā bērnu skaita dēļ laukos ik gadu kāda skolas ēka paliek tukša. Tērvetes pamatskola, kurā savulaik skolas gaitas iesāka rakstniece Anna Brigadere, tika slēgta šopavasar. Ceturtdien vēsturiskā ēka par nedaudz vairāk nekā 50 000 eiro tika pārdota izsolē. To iegādājās uzņēmējs no Krimuldas novada, kurš iecerējis tur atvērt viesu namu.

Pirms 140 gadiem celtā Tērvetes pamatskolas ēka ir viena no tām deviņām Latvijā, kas celta speciāli skolas vajadzībām un saglabājusies līdz mūsdienām.

Izsoles objekts ir daļa no nekustamā īpašuma „Tērvetes skola'' ar zemes gabalu 3,99 hektāru platībā un uz tā atrodošās viena nedzīvojamā ēka,” saka Tērvetes novada domes izpilddirektors Māris Berlands.

Izdarot vienu soli, par 51 326 eiro skolu iegādājās vienīgais pretendents, uzņēmējs no Krimuldas novada. „Cenu noteica sertificēta vērtēšanas forma un, manuprāt, cena ir adekvāta, jo objekts ir tāds, kur ir jāiegulda daudz līdzekļu,” uzsver Berlands.

Turpmāk ēka gan vairs nebūs saistīta ar izglītību. Jaunais īpašnieks tajā iecerējis izveidot viesu namu, tādejādi paplašinot savu biznesu. „Tas bija viens aspekts, un otrs aspekts - gadiem ejot aizvien vairāk gribas saglabāt to, ko mūsu senči kādreiz ir būvējuši,” komentēja jaunais īpašnieks, uzņēmējs Gunārs Salmiņš.

Tūlīt pēc izsoles uzņēmējs vēlreiz devās apskatīt ēku un ,kā pats teica, darījumu nenožēlo. Izsolītajai skolai pašvaldība gan uzlikusi apgrūtinājumu. Trīs telpās tiks izveidots muzejs. No savas puses Salmiņš sola saglabāt Brigaderes piemiņu, izveidojot Balto zāli, kas varētu ieinteresēt kāziniekus.

Tajā vecajā ēkā ir jāiedod jauna dvesma iekšā, bet saglabājot ēkas dvēseli,” saka jaunais īpašnieks.

Līgums paredz, ka remontdarbi ir jāuzsāk gada laikā, bet visu nosolīto summu paredzēts izmaksāt piecu gadu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt