Rīta Panorāma

Intervija ar Inesi Erdmani

Rīta Panorāma

Intervija ar Jāni Urbanoviču

Intervija ar Jāni Bordānu, tieslietu ministru (JKP)

Bordāns: Audits tieslietās varētu izmaksāt līdz pusmiljonam eiro

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Profesionāls audits, kas iecerēts izmeklēšanas un tieslietu institūcijās, varētu izmaksāt līdz pusmiljonam eiro, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

“2019.gadā tiks iesākts, iespējams, pārskatīt tieslietu struktūru budžetu: kā tiek sastādīts budžets, kam tiek veltīti būtiskākie līdzekļi. Proti, jautājums par prioritātēm,” sacīja Bordāns. Tāpat šogad iecerēts iesākt tiesu specializāciju, norādīja ministrs.

Lai to paveiktu, esot nepieciešama padziļināta izpēte, ko varētu paveikt līdz gada beigām. Situācijas analīzi veiks ministrija, piesaistot starptautiskus auditorus. "Konkursa noteikumi un iepirkums tiks veidots diezgan nopietni," sacīja ministrs.

Šāds audits varētu izmaksāt līdz pusmiljonam eiro. Papildu finansējums tam gan pašlaik netiek prasīts, jo tas jau esot paredzēts šā gada budžeta, norādīja ministrs. "Es domāju, ka mēs šo summu ar uzviju varēsim atdot sabiedrībai," sacīja Bordāns.

KONTEKSTS:

Februāra sākumā pēc Saeimas lēmuma izdot kriminālvajāšanai deputātu Juri Jurašu viņa partijas biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns paziņoja par nepieciešamību pēc audita tieslietās. Kādā termiņā audits varētu tikt veikts, Bordāns gan neprognozēja.

"Tiek meklēts, kas ir efektīvs, kas ir traucējis šobrīd sistēmai, tieslietu sistēmai, kas traucē tiesiskumam. Jo pagājušās ceturtdienas [31. janvāra - red.], piemēram, notikums Saeimā - tā patiesībā bija ārkārtēja situācija valstī. Tas bija tiesiskuma pazemojums, kas notika, un mēs skaidrosim, kas ir par iemeslu. Bet - sistēmiski, nevis personiski. Un par to mēs runāsim," stāstīja Bordāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti