Rīta Panorāma

Intervija ar Inesi Erdmani

Rīta Panorāma

Intervija ar Dainu Emīliju Freinbergu-Upmali un Anitu Ramku

Intervija ar Jāni Bordānu, tieslietu ministru (JKP)

Bordāns: Audits tieslietās varētu izmaksāt līdz pusmiljonam eiro

Profesionāls audits, kas iecerēts izmeklēšanas un tieslietu institūcijās, varētu izmaksāt līdz pusmiljonam eiro, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija).

“2019.gadā tiks iesākts, iespējams, pārskatīt tieslietu struktūru budžetu: kā tiek sastādīts budžets, kam tiek veltīti būtiskākie līdzekļi. Proti, jautājums par prioritātēm,” sacīja Bordāns. Tāpat šogad iecerēts iesākt tiesu specializāciju, norādīja ministrs.

Lai to paveiktu, esot nepieciešama padziļināta izpēte, ko varētu paveikt līdz gada beigām. Situācijas analīzi veiks ministrija, piesaistot starptautiskus auditorus. "Konkursa noteikumi un iepirkums tiks veidots diezgan nopietni," sacīja ministrs.

Šāds audits varētu izmaksāt līdz pusmiljonam eiro. Papildu finansējums tam gan pašlaik netiek prasīts, jo tas jau esot paredzēts šā gada budžeta, norādīja ministrs. "Es domāju, ka mēs šo summu ar uzviju varēsim atdot sabiedrībai," sacīja Bordāns.

KONTEKSTS:

Februāra sākumā pēc Saeimas lēmuma izdot kriminālvajāšanai deputātu Juri Jurašu viņa partijas biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns paziņoja par nepieciešamību pēc audita tieslietās. Kādā termiņā audits varētu tikt veikts, Bordāns gan neprognozēja.

"Tiek meklēts, kas ir efektīvs, kas ir traucējis šobrīd sistēmai, tieslietu sistēmai, kas traucē tiesiskumam. Jo pagājušās ceturtdienas [31. janvāra - red.], piemēram, notikums Saeimā - tā patiesībā bija ārkārtēja situācija valstī. Tas bija tiesiskuma pazemojums, kas notika, un mēs skaidrosim, kas ir par iemeslu. Bet - sistēmiski, nevis personiski. Un par to mēs runāsim," stāstīja Bordāns.

3 komentāri
Zane Līvmane
Audits labi izmaksās, kura firma uzvarēs?
Jānis Cielēns
Jāni, ja nāci strādāt par ministru, tad ir jāzin visas nebūšanas un uzreiz jāievieš labojumi dzīvē. Šādā veidā es arī varētu kļūt par ministru, kur man sagatavo visus veicamos labojumus. Ej un pastrādā par advokātu 25 gadus , tad varbūt varēsi saprast , kas jāmana un laid , kas var uzlabot uz sitienu! Draudzīgs padoms == tev ir slima sirds , vai draud sirds kaite. Aizej pie Ergļa pārbaudīties.
Andron MacBeton
Saucot "ķeriet zagli!" izzags vel pusmiljonu. Gnīdas.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti