Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Helikoptera avārijā gājis bojā Kobe Braients

Dienas ziņas

No septembra skolās ieviesīs kompetenču izglītību

Kundziņsalas skolai meklēs jaunu nomnieku

Bijušajā Kundziņsalas skolā radošo darbnīcu un dienas centra nebūs

Gandrīz trīstūkstoš eiro liels nomas maksas parāds pārvilcis svītru nevalstiskas organizācijas cerībām bijušajā Kundziņsalas skolā Rīgā attīstīt radošas darbnīcas, dienas centru un citas aktivitātes. Rīgas Valsts tehnikums, kura lietošanā šis valsts īpašums nodots, turpmāku sadarbību nevēlas. Biedrībai ēka jāatstāj. Bet, lai kādreizējā skola nepaliktu tukša, izsludinās jaunu konkursu.

Kundziņsalas 400 iedzīvotāju bērni jau sen mācās citur. Valsts īpašumā esošo skolu nodeva Rīgas Valsts tehnikuma lietošanā, bet pēdējos gadus telpas stāv tukšas. Atklātā konkursā pie nomas tiesībām tika “Tautas palīdzības fonds”, solot tur izveidot Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centru.

“Mēs neņēmām šo ēku ar mērķi veikt biznesa vai komercatklāto darbību, bet ar mērķi izmantot šo ēku tam mērķim, kam tā bija paredzēta – izglītības iestāde,” stāsta “Tautas palīdzības fonda” pārstāvis Arnolds Ziemelis.

Vasaras kinoseansus pagalmā apmeklējuši 150 cilvēku. Tur plānots muzejs. Ir pietiekami plaša zāle pasākumiem, un piesaistīta arī vairāku projektu nauda. Ieceru daudz. Taču plānoto darbnīcu un dienas centra nav. Skolā ir auksts un tumšs. Elektrība pazuda, ceļoties gruntsūdenim.

Divi tūkstoši eiro iztērēti, salā no jauna ierīkojot ūdensapgādi. “Cilvēki ar kailām rokām vienoja ventiļus. Kara laikā par to iedotu ordeni. Bet miera laikā saka – paldies, varat iet. Nāks citi,” saka Ziemelis.

Pusgada laikā izveidojies nomas parāds – 2,6 tūkstoši eiro. Un nu jāparaksta akts par telpu atbrīvošanu.

Rīgas Valsts tehnikumā skaidro, ka nav gatavi uzturēt savā bilancē ēku, kas nes zaudējumus. “Viņi nemaksā nomas maksu, arī drošības naudas nav, ar ko segt nemaksāto. Un mums no pašvaldības policijas ir brīdinājums, ka nekopj teritoriju,” stāsta tehnikuma Administratīvi saimnieciskās daļas vadītājs Valerjans Leitāns.

Biedrība apgalvo, ka talkotāju netrūkst un nauda nomas parāda segšanai arī esot. Jo cilvēki maksā par pasākumu apmeklēšanu un ienāk arī ziedojumi. Taču iznomātājs atsakoties ņemt vērā daudzos neplānotos tēriņus remontam.

“Ja mēs to naudu būtu nodevušu nomai, mēs būtu pilnīgā peļķē. Jo tas mūs neglābtu. Mēs nevaram strādāt, nevaram veidot radošās darbnīcas,” saka “Tautas palīdzības fonda” valdes priekšsēdētāja Dzintra Ziemele.

Biedrība vēl cer piesaistīt starptautiskus sadarbības partnerus, taču iznomātāji kompromisam nav gatavi un lūdz aktā ierakstīt datumu, līdz kuram īrnieks izvāks mēbeles.

Lai bijušajā skolas ēkā atgrieztos gaisma, siltums galvenais – dzīvība, tiks izsludināts jauns konkurss par ēkas nomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt