4. studija

Cik ilgi pastāvēs "melnais punkts" Lielvārdes un Biķernieku ielas krustojumā?

4. studija

4. studija

Kā Kundziņsalas iemītnieki tikuši pie "personalizētas" pieturvietas?

Pietura Kundziņsalā pārtapusi par mākslas objektu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Sabiedriskā transporta pieturvietām mēdz trūkt nojumes, soliņu vai citu elementu. Tikmēr Kundziņsalā veca pieturvieta ir pārtapusi mākslas darbā.

Kundziņsalas pieturvietas māksliniece ir Baiba Linga-Bērziņa. “Kopīgiem spēkiem ar Kundziņsalas iedzīvotājiem man piedāvāja projekta ietvaros “Mana pietura” izveidot jaunu dizainu mūsējai. Es izveidoju dizainu un skices, un tad mums bija arī iekšienes apspriede. Mums arī citi mākslinieki Kundziņsalā dzīvo, tāpēc bija tāds iekšējais mazais konkursiņš, un balsošanas rezultātā manējais uzvarēja,” pastāstīja Linga-Bērziņa.

Vecā pietura vietējiem iedzīvotājiem sen kā bija apnikusi. Un šoruden dažu nedēļu laikā tā ir izmainījusies līdz nepazīšanai.

“Vēlējos izveidot tādu kā Kundziņsalas identitāti. Tad, kad es taisīju, katrs kundziņsalietis nāca un katram bija savs viedoklis, kam ir jābūt vairāk vai mazāk. Un es nevaru nevienam uzspiest, kas šeit ir galvenais. Kādreiz šeit bija zvejnieki, tagad ir kaķumīļi. Un mums arī te lapsa dzīvo, tā ka lapsa arī tur ir,” stāsta māksliniece.

Akcijas “Mana pietura” ietvaros jau neskaitāmas vecā stila pieturvietas ir ieguvušas jaunu dizainu. Tiesa, lai to varētu darīt, ir jāsaņem atļauja no Rīgas pilsētas būvvaldes.

“No 2018. gada līdz šodienai esam kopumā saskaņojuši aptuveni 30 sabiedriskā transporta pieturvietu dizainisko noformējumu. Šie gleznojumi caur konkrēto biedrību tiek iesniegti būvvaldē, ko būvvalde konceptuāli izskata. Ja būvvaldes mākslinieku ieskatā šie gleznojumi iederas pilsētvidē un pilsētvidi uzlabo, tad mēs nosūtām vēstuli ar to, ka būvvalde neiebilst šādam pieturvietas noformējumam,” paskaidroja Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Vienīgie nosacījumi māksliniekiem – lai pieturvietā uz asfalta nepaliek krāsu pēdas. Tāpat šis gleznojums pēc tam pašiem ir jāuztur kārtībā. Tiek plānots, ka līdz 2022. gadam mākslinieki Rīgā apgleznos aptuveni 100 pieturvietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti