Panorāma

Daudzo kovida pacientu dēļ nevar slēgt lielo izolatoru

Panorāma

Panorāma

VARAM aptur Rīgas teritoriālo plānojumu

VARAM aptur Rīgas teritorijas plānojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Rīgas teritoriālā plānojuma noteikumus, kas paredzēja arī azartspēļu zāļu aizliegšanu pilsētā, apturējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Ministrija norādīja, ka visā teritorijā azartspēles aizliegt pašvaldībai neļauj likums. Rīgas amatpersonas gatavojas lēmumu pārsūdzēt un uzskata, ka ministrija ar šādu lēmumu bremzēs pilsētas attīstību.

VARAM aptur Rīgas teritorijas plānojumu
00:00 / 02:21
Lejuplādēt

Rīga pie jaunā teritoriālā plānojuma strādāja 10 gadus, taču rezultātu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!") sauca par brāķi. Iemesli esot vairāki, tajā skaitā iecere aizliegt visā pilsētas teritorijā atrasties spēļu zālēm. Aizliegumu varot noteikt tikai konkrētām vietām.

"Azartspēļu likums nenosaka, ka teritorijā ir iespējams vispārīgs aizliegums pilnīgi visā teritorijā. [..] Ir jāraugās no situācijas uz situāciju, jāvērtē konkrētie apstākļi. Mēs redzam, ka, piemēram, citas pašvaldības dara to," teica ministrs.

Rīgas augstākās amatpersonas stāstīja, ka ministrijas lēmumu izvērtēs un, iespējams, pārsūdzēs to Satversmes tiesā. Rīgas mērs Mārtiņš Staķis ("Par!/Progresīvie") pauda nožēlu, ka ministrija izvēlējusies plānojumu apturēt pilnībā, nevis tikai daļās, par kurām ir strīdi.

"Diemžēl VARAM izvēlējās apturēt Rīgas attīstības tempu. Es domāju, tas nav pieņemts rīdzinieku interesēs, bet, iespējams, citās interesēs, tajā skaitā azartspēļu interesēs," sprieda Staķis.

Kā būtiskāko iebildumu ministrs Plešs gan norādīja to, ka Rīgā ir divi teritoriālās plānošanas dokumenti – viens vēsturiskajam centram, otrs pārējai teritorijai. Pašvaldībai vairākkārt esot norādīts, ka šāda situācija neatbilst likumam, jo nedrīkst būt vairāk par vienu plānojumu. Rīgas pilsētas attīstības departaments savukārt pretrunas noliedza un uzsvēra, ka atsevišķu, detalizētāku plānojumu centram paredz Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības likums. Domē uzskata, ka īstais iemesls tik un tā ir azartspēles.

"Man diemžēl ir aizdomas, ka tā ir tāda ķīlnieku sagrābšanas taktika. Kamēr netiksiet galā ar azartspēlēm, nebūs jums Rīgā nekāda attīstība, kas, manuprāt, ir nepiedodami," vērtēja Rīgas vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Plešs savukārt lobija ietekmi noliedza un uzsvēra, ka ministrija tikai vērtējusi aizlieguma atbilstību likumam.

"Nav šaubu, ka tas sabiedrībā un politiskajā vidē ir pietiekami sensitīvs, ar dažādām emocijām saistīts [jautājums]. Taču šī bija iespēja, un tāda vēl joprojām pastāv, šo konkrēto ierobežojumu, ja pašvaldībai tāda vēlme ir, samērīgi ieviest," norādīja Plešs

Uz azartspēļu izskaušanu virzību sākušas arī vairākas citas pašvaldības, piemēram, Ādaži, Salaspils un Ķekava, kuras noteikumus par azartspēļu aizliegšanu arī ministrija apturējusi. Rīgas zaudējums azartspēļu biznesam gan būtu krietni lielāks trieciens, jo galvaspilsētā atrodas 78 no kopumā 176 spēļu zālēm Latvijā, kā arī aptuveni puse visu iekārtu.

Vicemērs Ķirsis teica, ka no ieceres aizliegt azartspēles dome neatkāpsies, jo šāds solījums dots pirms vēlēšanām. Savukārt Staķis norādīja, ka viņam priekšā ir pārdomas par viņa pārstāvētās partijas "Kustība Par!" sadarbību ar Pleša pārstāvēto "Latvijas attīstībai".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti