Panorāma

ASV dod zaļo gaismu F-16 piegādei Ukrainai

Panorāma

Panorāma

Kopīgā talkā palīdz atdzimt Kundziņsalas skolas ēkai

Valsts probācijas dienests atzīmē 20. jubileju ar akciju Kundziņsalā

Kundziņsalā sestdien vairāki desmiti cilvēku pavadīja saulaino dienu, tīrot apkārtni pie bijušās skolas un līmējot tapetes telpās, kur jau uzsācis darbu dienas atbalsta centrs bērniem un ģimenēm, ko veido sabiedriskā labuma organizācija "Tautas palīdzības fonds". Akcijā piedalījās Tieslietu ministrijas darbinieki, Valsts probācijas dienesta speciālisti un arī probācijas klienti.

Valsts probācijas dienests atzīmē 20. jubileju ar akciju Kundziņsalā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Dūc zāles pļāvējs, kad to uz priekšu virza Ineses Lībiņas-Egneres rokas. Tieslietu ministri ("Jaunās Vienotība") šodien sastopu Kundziņsalā, izmēģinot spēkus sabiedriskā darbā, kāds jāveic probācijas klientiem.

Inese Lībiņa-Egnere Valsts probācijas dienesta akcijā Kundziņsalā 20.05.23.
Inese Lībiņa-Egnere Valsts probācijas dienesta akcijā Kundziņsalā 20.05.23.

"Jāatzīst, ka tam nav labvēlīga skanējuma – sabiedriskais darbs kā sods krimināllietā vai administratīvajā procesā, tomēr saistās ar likumpārkāpējiem, ar cilvēkiem, kurus mēs nevērtējam kā sabiedrībai noderīgus. Bet tas ir domāts kā iespēja atgriezties, satikt kādu, pārdomāt savu pārkāpumu. Atkarīgs no tā, kādu darbu mēs piedāvājam – tas varbūt paver iespēju, ka viņi labojas un vairāk šādus likumpārkāpumus neizdara – īpaši jaunieši," saka ministre.

Ministres šīsdienas aktivitātes saistītas ar Valsts probācijas dienesta 20. jubileju. Līdz jūlija beigām visā Latvijā risinās akcija "Kopā – drošākai, labākai un gudrākai sabiedrībai", kurā sabiedriskajā darbā iesaistās arī probācijas speciālisti, viņu sadarbības partneri.

"Šī mums šodien ir lielākā talka – vairāk nekā 80 cilvēku. Tāpēc gribas, lai tiktu padarīti paliekoši darbi – salīmētas tapetes, iekārtota virtuve," saka "Tautas palīdzības fonda" valdes priekšsēdētāja Dzintra Ziemele.

Sabiedriskais darbs Latvijā ir populārākais kriminālsods, ik gadu to piemēro vairāk nekā 7000 cilvēkiem: par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola vai citu apreibinošu vielu ietekmē, zādzībām, krāpšanām un citiem mantiskiem noziegumiem.

Probācijas darbs, kas ietver arī rūpes par cietumsodu izcietušajiem, tomēr mainās līdzi laikam, skaidro Kundziņsalā sastaptais Valsts probācijas dienesta vadītājs Imants Jurevičius.

"Pirms gadiem 15, 20 likām uzsvaru uz pienākumu izpildes kontroli. Tagad esam iemācījušies iedziļināties cilvēkā, kas pie mums atnāk. Saprast, kāpēc viņš ir sācis darīt sliktas lietas. Redzam, ka gandrīz visi no viņiem ir izgājuši cauri traumatiskām pieredzēm, cenšamies to ņemt vērā arī savā probācijas darbā ar šiem cilvēkiem," norāda Jurevičius.

Kundziņsalā šodien strādāja arī 22 gadus vecais Daniels, kuram par braukšanu dzērumā 1,76 promiļu reibumā uz diviem gadiem atņemtas autovadītāja tiesības un piespriestas 40 stundas piespiedu darba. No tām lielākā daļa jau nostrādāta, palīdzot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

"Prokurors gribēja iedot 80 stundas, bet es labi uzvedos, tāpēc viņš nometa līdz 40, šodien pēdējās sešas jāstrādā. Tagad ja man prasa piesēsties pie stūres, ja esmu nedaudz iedzēris, es uzreiz kategoriski - nē!" saka Daniels.

Savukārt Tomam par neatļautu vielu lietošanu un glabāšanu piespriestas 140 stundas darba sabiedrības labā.

Kopīga talka ar soda izcietējiem iecerēta kā pateicība "Tautas palīdzības fonda" darbiniekiem. Viņi un arī daudzi citi uzņēmumi sabiedriski derīgā darbā nodarbina Valsts probācijas dienesta klientus. Un tas ne vienmēr ir viegli.

Citi uzrunātie darbarūķi, pārsvarā – dāmas, gan izrādījās Tieslietu ministrijas personāls. Līdzīgas talkas jau notikušas 10 Latvijas pilsētās. Palīdzība uzkopšanas darbos sniegta Valsts probācijas dienesta sadarbības partneriem, piemēram, biedrībai "Zvannieku māja" Vaivē un sporta kompleksam "Teperis" Smiltenē, Talsu novada krīžu centram, medību biedrībai "Zvārdes cauna", Rēzeknes dzīvnieku patversmei, Zilā krusta filiālei Kabilē, Preiļu parka un muižas kompleksam, Eglaines pamatskolai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti