4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Tukuma bomzis

Bezpajumtnieks Boriss kļuvis par Tukuma slimnīcas lāstu

Jau vairākus gadus Tukuma slimnīcai kā sērga mieru neliek bezpajumtnieks Boriss, kurš aiz sevis atstāj lielu netīrību, nepatīkamu smaku un kaudzēm parazītu. Tukuma slimnīca šajā situācijā ir bezspēcīga, kā arī pašvaldības policija nespēj iejaukties Latvijas likumdošanas dēļ.

Tukuma slimnīcas mediķi ir šokā, jau vairākus gadus pie viņiem mitinās kāds bezpajumtnieks, ko vietējie sauc par bomzi Borisu un neviens ar viņu nespēj tikt galā.

"Viņš ir smirdoņa, neciešams cilvēks! Es viņam labprāt iedodu ar kurpi pa dibenu, bet negribu sasmērēt," raidījumam "4. studija" stāsta dakteris Andris Salaks.

Ja Boriss uzturētos tikai ārā, tad uztraukumam nebūtu pamata, tomēr nelūgtais viesis ar apskaužamu regularitāti iešmauc visur, kur vien Tukuma slimnīcā durvis ir vaļā.

"Kādreiz gulēja te apakšā, nu diendienā līdz deviņiem vakarā. Boris, Boriss, celies augšā un tā visu dienu. To vārdu augšā viņš saprot, ka jāceļas," stāsta slimnīcas darbiniece Lita.

Intensīvās terapijas vecākā virsmāsa Arina raidījumam stāsta, ka Boriss nokārto slimnīcā visas fizioloģiskās vajadzības, atstāj savus alkoholisko dzērienu traukus, dažreiz arī atstāj netīrās drēbes un pārģērbjas turpat uz vietas.

"Borīts mūs iemīlējis. Te ir viņa vietiņa, tad kāpj pa trepēm, trepju augšgalā sēž. Ir tāda problēma, ka viņš aiz sevis ķēzī un tur paliek netīrība un ļoti liela smaka. Pasauc pašvaldības policiju, bet viņš jau ir prom," raidījumam stāsta saimniecības daļas darbiniece Jana Volinska.

Uzgaidāmajā telpā pat nomainīti ādas dīvāni pret vienkāršiem krēsliem, ko var dezinficēt, jo nelūgtais viesis aiz sevis atstājot arī parazītus.

"Tieši manā dežūrā mēs viņu mazgājām - neskaitāmas blusas, drēbju utis, pilns komplekts," stāsta medmāsa Žanna.

Bērnu nodaļas daktere Ruta Apriķe saka, ka pēdējo reizi viņš bija apčurājies un uz radiatora žāvēja savas bikses. Bērni ar vecākiem iet garām un no viņa baidās. Savukārt, māsiņa Inese saka, ka ir bijuši gadījumi, ka Boriss pat piedraud ar pudeli, runā necenzētos vārdos un pat fiziski aizskāris medmāsu.

Pašvaldības policijā Borisam sakrājusies pamatīga čupiņa ar administratīvajiem protokoliem, bet, dzīvojot demokrātiskā valstī, par smirdēšanu, lamu vārdiem un sabiedriskā miera traucēšanu cietumā neliek. "Problēma ir tāda, ka viņu nav kur nogādāt, mēs viņu nogādājam patversmē, bet viņš tur neuzturas. No turienes viņš regulāri aizmūk. Viņu apmierina šāds dzīves veids, jo var izdiņģēt naudiņu aliņam," stāsta Tukuma pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Edgars Redko.

Šādi cilvēki ir Latvijas slimnīcu problēma, jo uz ielas, smagā dzērumā atrastie nonāk slimnīcas uzņemšanas nodaļās, apdraudot mediķus un citus pacientus.

"Veselības ministrija (VM) redz, ka vajadzētu atjaunot atskurbtuvju funkcionēšanu, jo šobrīd valstī tās strādā sešās pašvaldībās un gadā caur tām iziet 12 000 klientu. Ir atsevišķas vietas, kur īrē telpas un piesaista medicīnisko personālu, jo šobrīd ir ļoti svarīgi novērtēt pacienta stāvokli," stāsta VM valsts sekretāra vietniece Egita Pole. Ja Latvijā būtu vairāk kā sešas atskurbtuves, iespējams šādas situācijas nebūtu. Diemžēl, šī iemesla dēl mediķiem ir jāuzņemas rūpes par šiem cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti