Bērnudārzu audzinātājas jauno mācību gadu sagaida vīlušās

Ar vilšanās sajūtu jaunā mācību gada sākumu gaida pirmsskolu pedagogi. Kaut arī pašvaldības lielākoties apņēmušās uzreiz – bez pārejas perioda - maksāt jaunajā atalgojuma modelī paredzētos 620 un pat vairāk eiro par slodzi, daudziem pirmsskolas skolotājiem darba slodze samazināta un reālais atalgojums palicis nemainīgs.

Uz Izglītības darbinieku arodbiedrības padomes sēdi sanākušie pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogi ministram sacīja, ka jauno atalgojuma modeli gaidījuši ar cerībām, tomēr vīlušies, kad pēdējā brīdī tajā iekļauts slodzes palielinājums pirmsskolu pedagogiem.

"Pirmskolas pedagogiem ir 40 darba stundas," sacīja pirmsskolas pedagoģe Aiga Šēnberga. "Salīdzinoši ar vispārizglītojošajiem tās ir tikai 30. Te tā bēda sākas, jo visi pedagogi šīs 40 stundas izstrādāt nevar.

Līdz ar to darba devējam ir jāizvēlas, vai viņš samazinās strādājošo skaitu savā izglītības iestādē, vai paliek visi strādājošie pedagogi, bet samazinās slodze, kas nozīmē, ka ne 620 pilns atalgojums, ne 680 vairs mums nespīd," pauda Šēnberga.

"Attiecībā uz slodzi, tā bija kopējā darba grupas vienošanās," norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ("Vienotība"). "Bet, kas attiecas uz pašvaldību daļu, tad, protams, var streikot, bet pie labākās gribas – kad jūs streikosiet un mani padzīs, nākamais ministrs tieši tāpat nespēs pārņemt pašvaldības funkcijas, tāpēc,

ja streikot, es ieteiktu pie pašvaldību savienības to darīt," piebilda ministrs.

Viņš atzina, ka nav izdevies sasniegt iecerēto bāzes finansējumu zinātnei, taču noraidīja pārmetumus par 2018. gadā gaidāmo pārēju uz modeli, kurā bērni skolas gaitas sāktu jau sešu gadu vecumā. Šadurskis uzsvēra, ka šādas izmaiņas gaidāmas ekonomiskās situācijas dēļ, jo Latvija nevar atļauties turēt jauniešus skolas solā līdz pat 19 gadu vecumam.

Jau ziņots, ka valdība 5.jūlijā apstiprināja skolotāju atalgojuma reformas ieviešanu un algas palielināšanu pakāpeniski no šī gada 1.septembra. Reformas rezultātā minimālo atalgojumu par vienu pedagoģisko likmi palielinās no pašreizējiem 420 eiro līdz 680 eiro, taču vienlaikus tiek pārskatītas skolēnu un pedagogu skaitliskās proporcijas un pedagogu darba slodzes.

Savukārt attiecībā uz bērnudārzu pedagogiem, kas strādā ar bērniem līdz 5 gadu vecumam un kuriem algas maksā pašvaldības, algas tik strauji necels. Pašvaldībām būs obligāti jāpalielina algas no pašreizējiem 420 eiro par 30 stundu slodzi līdz 560 eiro par 40 stundu slodzi, kas būtībā nozīmē, ka alga nepieaugs. Pašvaldības gan varēs brīvprātīgi izlemt par lielākām algām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti