Bērnu tiesību sargi: Mobingu arvien biežāk izvērš internetā

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) šonedēļ sākusi akciju, lai atbalstītu bērnus, kas cieš no izplatītas problēmas – apcelšanas skolas vidē. Bērni baidās un reizēm izvēlas klusēt, pat pārdzīvojot ļoti nopietnus pazemojumus. Inspekcijas speciālisti uzsver – tas jāpārtrauc.  

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas speciālisti ik dienas saņem vairākus zvanus par sarežģītām un reizēm ļoti nežēlīgām bērnu attiecībām skolā. Gada laikā savācas ap 700 šādu bērnu zvanu un stāstu.

“Problēma noteikti ir izplatīta, neskatoties uz to, cik daudz bērnu tiek izglītoti tieši par iecietības tēmu, par prasmi draudzēties,” atzīst VBTAI departamenta direktore Amanda Vēja.

Speciālisti novērojuši – apcelšana ar katru gadu arvien vairāk pārceļas no reālās dzīves uz, piemēram, mobilās saziņas lietotnes “Whatsapp” grupām vai sociālo tīklu “Snapchat”.

“Ir klases grupa, no kuras tiek izslēgts viens konkrēts bērns, un tad par šo bērnu arī klasesbiedri visu laiku savā starpā sarunājas, raksta nejaukas lietas, sūta šī bērna bildes cits citam pārveidotas, vienojas, ka varbūt viņi visi rakstīs bērnam “Facebook” komentārus nejaukus. Izvērš tādu veselu kampaņu,” stāsta uzticības tālruņa konsultante Anda Sauļūna.

“Bērnu vietā bieži vien tiek izveidoti viltus profili. Un to arī bieži vien dara apzināti, lai kādu aizvainotu,” norāda Amanda Vēja.

Ja kāds no bērniem šādā stāstā atpazīst sevi vai draugus, speciālisti mudina zvanīt uz uzticības tālruni 116111, lai pārrunātu, kā situācijas varētu risināt. Tāpat psihologi atbalstu un konsultācijas, kā labāk palīdzēt, piedāvā arī vecākiem. Lai gan šonedēļ problēmai pievērsta īpaša uzmanība, speciālisti zvanus gaida visu gadu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti