Bērnu slimnīcā nonākuši vēl četri bērni ar aizdomām par zarnu infekciju

Pēdējo 12 stundu laikā no Siguldas reģiona uz Bērnu slimnīcu atvesti vēl četri bērni ar aizdomām par zarnu nūjiņas izraisītu infekciju. Divi no viņiem jau devušies mājās. Tomēr kopumā slimnīcā nu jau 14 bērniem ir aizdomas par bīstamo baktēriju. Tāpat slimnīcā nonācis viens pedagogs un divi pedagoga palīgi, kuri bijuši saskarsmē ar vienu no slimajiem bērniem, informēja Siguldas pašvaldība.

Siguldas novada pašvaldība ir saņēmusi informāciju no Slimību profilakses un kontroles centra, ka sestdien ir hospitalizēti vēl divi bērni un viens pedagogs ar līdzīgiem simptomiem, bet ambulatoriski ārstēšana uzsākta diviem bērniem un diviem pedagoga palīgiem, kuri ir bijuši saskarsmē ar vienu no slimajiem bērniem. Tiem saslimušajiem, kuri sestdien vērsušies medicīnas iestādēs, diagnoze par verotoksīnu producējošo ''Escherichiacoli'' infekciju līdz šim nav apstiprināta.

Latvijas Radio jau vēstīja, ka iepriekš bērni no Siguldas bērnudārziem nonākuši slimnīcā un saslimšanas iemesls ir bīstama zarnu nūjiņa, kas izraisa asiņojošu caureju un nieru mazspēju. Oficiāli šī diagnoze apstiprināta trim slimniekiem, pārējiem ir līdzīgi simptomi.

Trīs zarnu nūjiņas infekcijas skarto bērnu veselības stāvoklis aizvien ir smags, bet stabils.

Bērnu slimnīcas pārstāve Vita Šteina par slimajiem bērniem
00:00 / 01:02
Lejuplādēt

"Divi bērni šobrīd tiek novēroti - tuvāko stundu laikā būs zināms, vai viņi varēs doties mājās, vai tomēr tiks stacionēti. Vērtējot visu bērnu stāvokli, kas atrodas bērnu slimnīcā, tas ir stabils. Trīs bērni joprojām atrodas intensīvās terapijas nodaļā," teica Bērnu slimnīcas pārstāve Vita Šteina.

Pašvaldība arī norāda, ka Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) un Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) zarnu infekcijas izplatības un cēloņu iemeslus Siguldas novada bērniem joprojām izmeklē. Līdz šim saņemtie atzinumi, kurus PVD izsniedz pēc pārbaudēm, liecina, ka Siguldas novada pirmsskolas izglītības iestāžu virtuvēs nav konstatēti higiēnas pārkāpumi, tāpēc Slimību profilakses un kontroles centram un Pārtikas un veterinārajam dienestam nav pamata apturēt pirmsskolas izglītības iestāžu darbību.

Papildus tam SPKC epidemiologi informē, ka veselie bērni var apmeklēt publiskos pasākumus un pirmsskolas izglītības iestādes, pastiprināti ievērojot personīgo higiēnu, savukārt tie bērni, kuriem ir dažādu saslimšanu pazīmes vai samazināta imūnsistēma, aicināti apmeklēt ģimenes ārstu un pārrunāt ārstēšanās metodes.

Siguldas novada pašvaldība pēc kontrolējošo dienestu ieteikuma nodrošina pastiprinātus dezinfekcijas un higiēnas pasākumus visās izglītības iestādēs novada teritorijā. Visas izglītības iestādes turpinās darbu ierastajā kārtībā un ēdināšanas pakalpojumus nodrošinās SIA „Baltic Restaurants Latvia”.

KONTEKSTS:

E.Coli izraisītās saslimšanas dēļ slimnīcā nonāca septiņi bērni no trijiem Siguldas bērnudārziem. Trīs bērnu stāvoklis ir smags, viņu dzīvība apdraudēta. Inficēšanās notikusi laika posmā no 3. līdz 9. septembrim.

PVD un SPKC izmeklē notikušo, galvenā versija – saindēšanās ar pārtiku. Dienesti pārbauda aizdomas par augusta pēdējā un septembra pirmajā dienā iegādātiem arbūziem. Tiek skaidroti arbūzu piegādātāji, izcelsme un partijas apjoms.

Ēdināšanu šajos trijos Siguldas bērnudārzos nodrošina SIA „Baltic Restaurants”. Uzņēmums sadarbojas ar iestādēm, pievērš pastiprinātu uzmanību pārtikas kvalitātei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti