Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvi Ingu Vītolu

Rīta Panorāma

Intervija ar Mārtiņu Bondaru

Intervija ar Raimondu Bergmani

Bergmanis: Prasība pēc lielāka finansējuma drošībai nav iegriba

Aizsardzības un iekšlietu sfēru prasības pēc lielāka finansējuma no valsts budžeta ir nevis iegriba, bet nepieciešamība Latvijas valsts pastāvēšanai, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” sacīja aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Viņš izteica cerību, ka sabiedrība saprot šo prasību svarīgumu un būtību. „Es ceru, ka sabiedrība izprot, ka šīs nav mūsu nozares iegribas. Tas ir mūsu valsts pastāvēšanai,” teica Bergmanis.

Viņš atgādina, ka nākamajā gadā aizsardzībai ir nepieciešami 1,4% no iekšzemes kopprodukta, 2017.gadā – 1,7%, savukārt 2018.gadā – 2%. Nākamajā gadā vien aizsardzības budžets pieaugs par 68 miljoniem, sasniedzot aptuveni 314 miljonus eiro.

Nauda tiks tērēta pretgaisa aizsardzībai, poligonu attīstībai, radaru, lokatoru un vadības kontroles, kā arī citas militārās tehnikas iegādei un cilvēku apmācībai, lai viņi prastu ar šīm iekārtām strādāt.

Jau vairākkārt ziņots, ka Latvija ir apņēmusies līdz 2018.gadam aizsardzībai piešķirt 2% no IKP, kā to paredz NATO nosacījumi. Citas NATO dalībvalstis, sevišķi ASV un Igaunija, ir norādījušas, ka Latvijai ir jāpilda iestāšanās nosacījumi, ko tā iepriekš bija uzņēmusies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti