Baznīcās aizlūdz par «Maxima» traģēdijas upuriem (papildināts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Par sagruvušajā „Maximā" bojā gājušajiem vairākās Latvijas baznīcās tiks noturēti aizlūgumi.

Piektdien plkst.12 Rīgas Domā svētbrīdis ar aizlūgumu par Zolitūdes nelaimē cietušajiem. Būs iespēja runāt ar mācītāju vai aizdegt sveci lūgšanai.

Dievkalpojumu solīja apmeklēt arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, kurš izteica dziļu līdzjūtību cietušajiem un bojāgājušo tuviniekiem.

Arhibīskaps Jānis Vanags lūdza draudzēm piektdien, 22.novembrī, plkst.18 zvanīt sava dievnama zvanus.

Arī Rīgas Lutera baznīca (Torņakalna baznīca) ir atvērta visu dienu. Draudzes centrs ir atvērts.

Tukuma luterāņu baznīcā plkst.12:00 notiks aizlūgums par Zolitūdē cietušajiem un bojāgājušajiem.

Jelgavā Sv.Annas draudzē aizlūgums par cietušajiem būs piektdien plkst.18.30.

Arī psihologi palīdz

Savukārt Labklājības ministrija (LM) aicina cilvēkus informēt uzticības telefona 116111 speciālistus par bērniem un pusaudžiem, kuriem nepieciešama psiholoģiskā palīdzība un atbalsts pēc traģiskajiem notikumiem veikalā „Maxima".

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) uzticības tālrunis 116111 pašlaik nodrošina psiholoģisko palīdzību, konsultācijas un atbalstu ikvienam zvanītājam. VBTAI Krīzes intervences komandas speciālisti strādā notikuma vietā, palīdzot krīžu un konsultāciju centra „Skalbes" psihologiem, krīzes komanda būs gatava atbalstīt cietušos arī brīvdienās.

Eksperti aicina cilvēkus būt sociāli atbildīgus un gadījumos, ja ir aizdomas, ka, piemēram, kaimiņu dzīvoklī varētu būt nepilngadīgi bērni, kuri palikuši bez uzraudzības un joprojām gaida pieaugušos atgriežamies no veikala, aizdomas pārbaudīt. Šādos gadījumos jāzvana Valsts policijai pa tālruni 112.

Traģiskā negadījuma vietā pie sabrukušā lielveikala „Maxima" ar cietušo, bojāgājušo tuviniekiem un arī notikuma aculieciniekiem strādā krīzes centra „Skalbes" psihologi. Cilvēki arī zvana uz diennakts krīzes tālruni 67 222 922 vai 27 722 292 un interesējas par palīdzības iespējām.

„Psihologi tur atrodas uz vietas, tur var saņemt atbalstu – tā situācija ir ļoti sāpīga un plosoša, jo, novienas puses, ar prātu var saprast, ka diezin vai kāds vēl ir izdzīvojis, bet cerība vēl ir... Grūtākais ir tas gaidīšanas process, tāpēc uz vietas ir psihologi," stāsta krīzes centra direktore Inese Ruka.

Inese Ruka par psihologu palīdzību
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

Vissmagāk un sāpīgāk, protams, ir cietušo un bojāgājušo tuviniekiem, bet krīzes centra pārstāvji stāsta, ka palīdzība var būt  vajadzīga arī cilvēkiem, kuri, kaut arī nav cietuši, bijuši šī notikuma aculiecinieki, jo  tas var būt milzīgs pārbaudījums - tā kā arī viņi ir aicināti vērsties pēc palīdzības pie psihologiem.

Garīgai palīdzībai ir atvērtas arī Latvijas baznīcas un mācītāji un priesteri

Kā saka Doma draudzes mācītājs Elijs Godiņš, cilvēciski vārdi nāves priekšā nav nekas, bet mēs kopībā varam lūgt Dievu, lai smeltu spēku Viņā, jo arī uz nevienu jautājumu tā īsti šādos sāpju brīžos nav iespējams atbildēt, un  - pat ja šīs atbildes ir, mēs tās sāpēs nedzirdam.

Elijs Godiņš, Doma dekāns
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

Latvijā līdzās Rīgas Domam  atvērtas arī citas baznīcas, konkrēti ir ziņas, ka Rīgā ir atvērta Mārtiņa, Jāņa, Torņakalna, Krusta, Vecā Svētās Ģertrūdes baznīca.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti