Dienas ziņas

Atjaunotā Zemessardzes 1. Rīgas brigāde saņem karogu

Dienas ziņas

Priekules novada ģimeņu dārzs – velte Latvijas simtgadei

Bauska piešķir stipendijas rezidentiem

Bauskas slimnīcā piešķir stipendijas rezidentiem – speciālisti nesteidz pieteikties

Lai piesaistītu vajadzīgos speciālistus Bauskas slimnīcai un Zemgales Mutes veselības centram, Bauskas pašvaldība šogad pirmo reizi rezidentiem piešķirs stipendijas minimālās mēnešalgas apmērā. Plānoto piecu stipendiātu vietā gan pieteikušies tikai divi – dermatologs un ģimenes ārsts.   

Bauskas slimnīcā mediķu vidējais vecums ir aptuveni 50 gadi. Lai paaudžu maiņa notiku mazāk sāpīgi, jau pirms 10 gadiem uzsākta sadarbība ar medicīnas koledžām, dodot prakses vietas. Arī šogad Bauskas grupā esot 20 ārstu palīgu un 15 medmāsu. 

Bauskas slimnīcas Aprūpes nodaļas vecākā māsa Iveta Kārkliņa atzina, ka vietējie paliks šeit, arī iepriekšējos gados daudzi ārsta palīgi un māsas palikuši Bauskā.

Neiepriecinoša situācija gan ir ar ārstiem sekundārās ambulatorās veselības aprūpē. Pašreiz Bauskas slimnīcā nepieciešams gan ultrasonogrāfijas speciālists ginekoloģijā, oftalmologs, ķirurgs un citi, kopskaitā vismaz seši dažādu specialitāšu ārsti.

“Dakteri ir, bet ne visiem ir iespējas nākt uz reģioniem, jo apmācību laiks ir liels, bet atalgojums nav īpaši liels, un viņi meklē darbu citur,” sacīja Bauskas slimnīcas Aprūpes nodaļas vadītājs Andrejs Tarasjuks.

Apmaksājot mācības, slimnīcai izdevies piesaistīt četrus rezidentus. Šogad diviem no viņiem būs iespēja uz visu rezidentūras līguma laiku saņemt pašvaldības stipendiju minimālās algas apmērā.

Latvijas Universitātes 1. gada rezidente Antra Bušmane stāstīja, ka dermatoveneroloģija ir maksas programma, un šī viņai ir “lieliska iespēja kaut nedaudz kaut ko sev saņemt”.

Līgums uzliek par pienākumu arī strādāt Bauskā, bet tas jaunieti nemaz nebiedē, jo viņa pati nāk no Bauskas un jau studiju procesā zināja, ka noteikti meklēs vietu reģionālajā slimnīcā.

Izsludinot stipendiju piešķiršanu, pašvaldība cerējusi, ka tādējādi varētu atrisināt kadru trūkumu gan Bauskas slimnīcā, gan Zemgales Mutes veselības centrā, tomēr tas nav izdevies.

Bauskas pašvaldības izpilddirektora vietniece Ineta Ruhocka atzina, ka pašvaldība ļoti gaidīja bērnu zobārstniecības speciālistu, “bet diemžēl neesam saņēmuši nevienu pieteikumu, ir saņemti divi pieteikumi no rezidentiem - ģimenes ārsta un dermatologa”.

Līgums ar topošo mediķi paredzēs, ka pēc studiju beigām Bauskā būs jāstrādā vismaz piecus gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti