Dienas ziņas

Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums

Dienas ziņas

Izstrādāts rīks, kā mazināt atkritumus

Bauskas pansionātu nodos LSK

Bauskas pansionātu nodos Latvijas Sarkanajam Krustam

Neatrodot finansējumu slēgtās Mežotnes skolas telpu pielāgošanai pansionāta vajadzībām, Bauskas novada pašvaldība gatavojas no nākamā gada pansionātu nodot biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” pārziņā. Par to ir satraukti Derpeles iemītnieki, kuri uzskata, ka viņu dzīves apstākļi, pārceļoties uz Mežotni, tiks pasliktināti, bet plānotā dienas centra izveide pansionāta vietā esot tikai atruna, lai senā muižas ēka nonāktu izsolē, ko pašvaldība noliedz.  

Bauskas novada pašvaldības pansionāts jau izsenis sadalīts trīs struktūrvienībās. Vairāk nekā četrdesmit no 112 pansionāta iemītniekiem par savām mājām sauc Derpeles muižu, no kurienes var viegli nokļūt pilsētā, kad pašiem tīk.

Vienīgais apgrūtinājums esot lifta vai pacēlāja trūkums, tomēr par pārcelšanos uz kādreizējās skolas ēku Mežotnes pagastā vairums dzirdēt negrib.

“Šeit ir pierasts, apkārtne un Bauska tuvu. Es uz koncertiem braucu ar ratiņiem, bet tur... tik tālu, tad nekur netiksim,” uzsvēra pansionāta iemītniece Anna.

Par pansionāta izvietošanu Mežotnē pašvaldībā tika spriests jau 2016. gadā. Toreiz plāns tika atmests, jo slēgtās skolas sakārtošanā būtu jāiegulda pārāk daudz līdzekļu.

Tagad sakārtot ēku Mežotnē piekritusi biedrība ''Latvijas Sarkanais Krusts''.

“Pirmais stāsts ir par slimnīcas teritorijā esošā pansionāta daļas pārcelšanu, jo tur pašvaldībai ir plāni par citiem sociālajiem projektiem. Par to mēs runājām līdz 2021. gada pavasarim. Tā laikam līgumprojektā bija rakstīts,” stāstīja Latvijas Sarkanā Krusta ģenerālsekretārs Uldis Līkops.

Visu pansionātu uz Mežotni pārcelt vienošanās paredzot līdz 2025. gadam, bet jau no jaunā gada pansionāts pāries Latvijas Sarkanā Krusta pakļautībā.

“No vienas puses, ir ļoti labi, ja visas struktūras ir zem viena jumta. Vieglāk strādāt. Bet, no otras puses, kaut kā mums klibo tā komunikācija, jo par to, ka mēs jau no 1. janvāra mainām pakļautību, mēs uzzinājām no plašsaziņas līdzekļiem,” atzina  Bauskas novada pansionāta direktore Inta Savicka.

Pašvaldībā steigu skaidro ar nepieciešamību pēc telpām citiem sociālajiem projektiem.

Piemēram, Derpeles muižā, neraugoties uz to, ka dienas centra būvniecība jau  iecerēta pilsētā, varētu tikt izveidots vēl viens dienas centrs.

Bauskas novada pašvaldības izpilddirektore Ineta Ruhocka stāstīja, ka pašvaldībai ir plānā paplašināt dienas centru Rūpniecības ielā, “bet mēs redzam, ka ar to nepietiks”.

Viņa noliedza pansionāta iemītnieku paustās bažas, ka Derpeles muižu kāds ir noskatījis savam īpašumam.

“Nekādā gadījumā, mums tādas informācijas nav, un pašvaldībā vispār nav lemts par to, ka Derpeles muižu varētu nodot atsavināšanai,” sacīja Ruhocka.

Deleģējuma līgumu paredzēts slēgt uz desmit gadiem, un vismaz sākotnēji izmaksas uz vienu iemītnieku palikšot līdzšinējās.

“Mūsdienās ir diezgan moderni iet uz ārpakalpojumiem. Esam arī bijuši pieredzes apmaiņās, paši bijuši un paši novērtējuši. Jāmaina ir  tā dēļ, ka mums katastrofāli trūkst vietas,” norādīja Bauskas novada Sociālā dienesta vadītāja Dina Romanovska.

Galīgais lēmums vēl neesot pieņemts, un par pansionāta nākotni deputāti lemšot  novembra domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt