Panorāma

NBS komandieris atbalstīs politiķu lēmumu

Panorāma

Panorāma

Seksuālā vardarbībā pret bērniem iesaistīts mācītājs

Baptistu savienībā apstiprina bijušā mācītāja aizturēšanu aizdomās par seksuālu vardarbību pret bērnu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Baptistu draudžu savienībā apstiprina, ka aizdomās par seksuālu vardarbību pret bērnu aizturēts viens no bijušajiem baptistu mācītājiem. 80 gadus vecais mācītājs ir pensijā. Viņa kalpošanas laikā nekādu ziņu par seksuālu vardarbību nav saņemtas, bet savienība sola sadarboties ar policiju, lai noskaidrotu notikušā apstākļus.

Policija ziņo, ka Talsu novadā notiek piecas dažādas izmeklēšanas par savstarpēji nesaistītiem gadījumiem, kuros varmāka ir seksuāli izmantojis nepilngadīgo vai apmierinājis sevi saskarsmē ar bērna ķermeni. Visos gadījumos cietušie ir jaunāki par 16 gadiem. Sargājot cietušos, plašākas ziņas policija pašlaik nesniedz.

“Kriminālprocesi ir uzsākti pēc dažādiem Krimināllikuma pantiem. Citos vēl notiek kriminālizmeklēšana. Es varu teikt, ka vienā procesā mums ir nesens iesniegums, ka ir notikusi izvarošana. Bet tur vēl ir jāstrādā ar cietušo, cietusī arī neko vairāk par šo vīrieti pateikt nevar,” pastāstīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Madara Šeršņova.

Latvijas Radio šonedēļ ziņoja, ka viens no aizturētajiem ir kādreizējais Talsu baptistu draudzes mācītājs. Latvijas Televīzijai ir zināms viņa vārds, un Latvijas Baptistu draudžu savienībā apstiprināja, ka ir zināms par šī cilvēka aizturēšanu.

“Lietas kursā es esmu. Šobrīd ir grūti komentēt, nezinot lietas apstākļus. Mums nav zināmas apsūdzības, par ko tieši tās ir. Es personīgi šo mācītāju pazīstu. Zinu viņu kā godprātīgu cilvēku, kurš ir darījis daudz laba,” sacīja Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns.

Viņš noliedza, ka bijušā mācītāja kalpošanas laikā būtu bijuši kādi signāli par vardarbību pret bērniem: “Noteikti, ka nē. Noteikti. Cik es viņu zinu, un daudzi var apliecināt, viņš bija cilvēks, kurš izrāda rūpes pret jebkuru cilvēku. Viņš bija ļoti labsirdīgs. Un bērni nāca pie viņa kā pie tāda opīša.”

Vienlaikus baptistu bīskaps uzsvēra, ka vardarbība ir nepieļaujama un sadarbosies ar policiju, ja tas būs vajadzīgs. “Mēs jebkurā gadījumā iestājamies pret jebkādu vardarbību pret jebkuru cilvēku. Mēs to neatbalstām! Mēs darīsim visu, lai atbalstītu patiesības noskaidrošanu. Cerēsim, ka šis ir tikai pārpratums. Ja izrādīsies, ka šīs nepatiesās jeb neticamās apsūdzības ir patiesas, tad izsakām nožēlu un atvainojamies visiem tiem, kas ir cietuši,” pauda Šterns.

Tikmēr policijā uzsvēra, ka bērni, kuriem nodarīts pāri, par seksuāla rakstura noziegumiem sāk runāt tikai pēc gadiem. Tad, kad varmāka viņus vairs nevar aizskart vai kad bērns ir jau pieaudzis.

“Galvenokārt kriminālprocesos, kuri jau ir nodoti kriminālvajāšanas uzsākšanai, tas arī parādās, ka noziegums noticis pirms vairākiem gadiem, reizēm desmit gadi, pieci gadi. Pēdējais, kas mums ir nodots [kriminālvajāšanai] par notikumu Liepājā, tur tā arī bija, ka meitene mammai to pastāstīja pēc vairākiem gadiem, kad mamma jau bija izšķīrusies no sava drauga, kas veica pret viņu seksuālo vardarbību. Tie ir cilvēki, ko bērni pazīst. Tie galvenokārt mūsu kriminālprocesos ir mātes bijušie draugi, būtībā ģimenei tuvi cilvēki,” pastāstīja Šeršņova.

Krimināllikums, ja bērns ir izvarots, pāridarītājam paredz gan mūža ieslodzījumu, gan desmit un divdesmit gadus cietumā. Par pavešanu netiklībā sods ir līdz septiņiem gadiem cietumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti