Latvijas Radio: Par seksuālu vardarbību pret bērnu, iespējams, aizturēts bijušais Talsu draudzes mācītājs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Talsu novadā ir aktīvas piecas izmeklēšanas par seksuālu vardarbību pret bērnu. Latvijas Radio rīcībā esošā informācija liecina, ka viens no aizturētajiem varētu būt bijušais Talsu baptistu draudzes mācītājs, kurš bijis arī Sociālā dienesta darbinieks. Draudzē par situāciju informācijas nav.

Talsu novadā par seksuālu vardarbību pret bērnu aizturēts, iespējams, bijušais Talsu baptistu draudzes mācītājs
00:00 / 03:27
Lejuplādēt

Talsu novadā piecas izmeklēšanas

Pašlaik Talsu novadā izmeklēšana notiek piecos savstarpēji nesaistītos kriminālprocesos par seksuālu vardarbību pret nepilngadīgo, ziņo Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē. Vienā gadījumā kriminālprocess ierosināts par nepilngadīgā izvarošanu, divos gadījumos par seksuāla rakstura darbību ar nolūku apmierināt savu dzimumtieksmi saskarē ar bērna ķermeni.

“Pēc Krimināllikuma 162. panta otrās daļas izmeklēšana turpinās divos kriminālprocesos par 16 gadu vecumu nesasniegušas personas pavešanu netiklībā. Saskaņā ar Krimināllikumu par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz septiņiem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem,” informēja policijas pārstāve Madara Šeršņova.

Katrā no šiem pieciem kriminālprocesiem ir pa vienam aizturētajam. Plašāku informāciju Kurzemes reģiona pārvaldē nesniedz.

Iespējams, iesaistīts bijušais mācītājs

Taču Latvijas Radio rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka viens no aizturētajiem, iespējams, ir kāds bijušais Talsu baptistu draudzes mācītājs.

Latvijas Radio sazinājās ar bijušo draudzes vadītāju Gunti Freivaldu, kurš daudzus gadus strādājis kopā ar iespējamo aizdomās turēto: “Ko es jums varu pateikt? Es nezinu, personīgi neesmu ar viņu runājis. Esmu padzirdējis, ko cilvēki runā, bet es godīgi [saku] – nezinu. Pat ja ies laiks un kaut ko uzzināsim, bet tiešām, es nedrīkstu melot, es nezinu neko. Es viņu pazīstu vairāk nekā 30 gadus, tāpēc man ir šoks, liels brīnums.”

Freivalds skaidroja, ka konkrētais mācītājs draudzē jau daudzus gadus nedarbojas, kā arī pēdējos gados reti manīts Talsos.

Savulaik aizturētais bijis arī Talsu Sociālā dienesta darbinieks.

Tāpēc Latvijas Radio sazinājās ar dienesta vadītāju Daci Zeļģi, kura gan atteicās komentēt: “Es drīkstu atturēties no komentāriem? Es neesmu tur saistīta. Viņš ir bijušais darbinieks. Kas tur ir tālāk? Nemāku komentēt.”

Latvijas Radio mēģināja sazināties arī ar pašu bijušo mācītāju, taču viņa numurs vairs neeksistē.

Svarīgi ziņot un saņemt palīdzību

Seksuāla vardarbība pret nepilngadīgo ir kriminālsodāma, un, ja aizdomās turamo atzīst par vainīgu, tad atkarībā no nozieguma veida vainīgajam var piespriest vairākus gadus cietumā līdz pat mūža ieslodzījumam.

“Galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas. Taču, ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kādam tuviniekam vai pazīstamajam, aicinām šo cilvēku reaģēt, vērsties pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam ir izgājis cauri. Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus, un bērnam ir svarīgi saņemt psiholoģisko palīdzību,” norādīja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Vienlaikus policijā atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina nozieguma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti