Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jūrkalnieši – pret ideju pāriet Kuldīgas novadā

Kārtību atkritumu novietnēs kontrolē videokameras

Baložos kārtību atkritumu novietnēs kontrolē videokameras

Pagājušajā gadā Ķekavas novadā ierīkotas vairāk nekā 40 videonovērošanas kameras. Viena pārvietojamā un astoņas stacionārās kameras jau gandrīz pusgadu tiek izmantotas kārtības kontrolei Baložu atkritumu novietnēs un meža teritorijā. Joprojām raizes radot dārzkopības kooperatīva iemītnieku attieksme.

Cīnoties ar neapzinīgiem iedzīvotājiem, Baložos jau 2018. gada nogalē tika sākta atkritumu konteineru novietņu iežogošana, bet jau apmēram pusgadu noteikumu ievērošanu novietnēs uzrauga videonovērošanas kameru modrā acs. Videokameras ir saslēgtas vienotā sistēmā, un notiekošais ir redzams reģionālās pašvaldības policijas dežūrdaļā.

“Ļoti ātri varam identificēt pēc mašīnas numura to cilvēku, kurš ir izmetis atkritumus, izsaukt uz pārrunām. Tajā pašā laikā mēs braucam uz notikuma vietu un skatāmies, kādus atkritumus cilvēks ir izmetis un cik tie ir atbilstoši likumam. Visu to fiksējam un uzsākam administratīvo pārkāpumu lietu,” pastāstīja policijas priekšnieks Māris Bomiņš.

 Nepilna pusgada laikā tādējādi policijai izdevies pieķert vairākus nelegālo atkritumu izmetējus.

“Pa karstām pēdām bijām aizturējuši vienu riepu izmetēju. Bijuši vēl vairāki gadījumi, kā arī viens gadījums, kad tika bojātas atkritumu tvertnes,” norādīja Bomiņš.

Vairums uzrunāto iedzīvotāju atzīst, ka kopš videonovērošanas ieviešanas  kārtība ir lielāka. Tomēr ne visi ir apmierināti ar apmēram 8000 eiro ieguldīšanu astoņu atkritumu novietņu uzraudzīšanai.

“Absolūti neko nedod. Priekš kam viņa vajadzīga? Tikai naudu izgāza,” sacīja Baložu iedzīvotājs Mārtiņš Juris Ārgalis.

Acīgie daudzdzīvokļu māju iemītnieki arī pastāstīja, ka joprojām nav atrisināta problēma ar  privātmāju un dārzkopības  kooperatīvu iemītnieku pienesumu konteineriem.

“Es redzu, ka piebrauc ļoti daudzas privātās mašīnas. Es pat dažkārt domāju, ka es varētu pierakstīt numuru un paziņot jums. Daudz tādu ir, kas piebrauc un samet lielā daudzumā,” stāstīja Baložu iedzīvotāja Austra Kasparsone.

“Runājot par šo problēmu, jālūdz iedzīvotāju palīdzība. Kā kundze teica, ka viņa redz tās mašīnas, lai informē pa taisno mūs vai policiju, jo policijai ieraksti ir, un viņi noteikti var izsekot mašīnas reģistrācijas vietu, un, ja tas ir mūsu novads, tad policija veic apsekošanu, vai ir līgums par sadzīves atkritumu  izvešanu,” norādīja Baložu komunālās saimniecības valdes priekšsēdētājs Zintis Šaicāns.

Kopumā pagājušajā gadā Baložos un Daugmalē uzstādītas 42 videonovērošanas kameras, tostarp arī viena pārvietojamā kamera, ar kuru izdevies atklāt arī kādu meža piesārņotāju. Vairums no kamerām uzrauga kārtību izglītības iestāžu un citu publisko vietu tuvumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt