Panorāma

Robotizācija draud palielināt bezdarbnieku rindas

Panorāma

Pirmizrāde uzvedumam par deju skolotāju V.Kalniņu

Rūdolfs dodas rehabilitēties

Auto notriektais Rūdolfs ar ziedotāju atbalstu atveseļojas Slovākijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Savu 14. dzimšanas dienu zēns no Saulkrastiem – Rūdolfs Pogoda – sagaidīs rehabilitācijas centrā Slovākijā. Kamēr šoferi, kurš pirms pieciem gadiem viņu notrieca pie skolas uz gājēju pārejas, turpina tiesāt, līdzcilvēku ziedotie līdzekļi ļauj Rūdim ar mammu mēnesi atgūt veselību vienā no labākajiem centriem Eiropā.

Kā bērns, kurš tikko iemācījies staigāt, Rūdolfs atvaira mammas rokas un palīdzību. Visu grib darīt pats. Pēc smagās avārijas viņš ir piecēlies no ratiņkrēsla. Un nu dodas uz Slovākiju nostiprināt atgūto māku staigāt.

Rūdolfa mamma Inga Pogoda stāsta, ka uz Slovākiju dodas ar laimīgu uztraukumu un lielām cerībām. Ģimene pateicas visiem, kas ziedojuši zēna rehabilitācijai.

Slovākijā Rūdolfu gaida darbs ar sevi piecas stundas dienā, sešas dienas nedēļā. Zēns grib spēlēt futbolu komandā.

Adeli centrā Rūdolfs nosvinēs arī savu 14. dzimšanas dienu. Īpaša ir arī pati rehabilitācija.

Slovākijā dažāda veida līdzsvara un stājas vingrinājumi Rūdolfam ir katru dienu, un viņš cītīgi pilda fizioterapeitu norādījumus. Rūdolfa mamma priecājas, ka ļoti jūtams komandas darbs un atbalsts. Visas procedūras ir saskaņotas. Savukārt katru dienu pat divas stundas Rūdolfs pavada ietērpts īpašajā Adeli kostīmā, kas palīdz līdzsvarot stāju. Pēc tik cītīgiem treniņiem pirmajā darbošanās nedēļā zēnam sāpēja visi muskuļi, bet jau otrajā nedēļā slodze ir palielināta un Rūdolfs spēj izdarīt vairāk nekā līdz šim.

Fizioterapeiti slavē Rūdolfu un teic, ka viņš ir stiprs, motivēts un disciplinēts puika, ar viņu strādāt esot prieks, jo viņš izpilda visus norādījumus.

Šoferim, kurš Rūdolfu notrieca – bijušajam augsta ranga policistam Aleksejam Roščinam – gada sākumā tiesa piesprieda viena gada un desmit mēnešu ilgu cietumsodu un 30 tūkstošus eiro lielu morālo kompensāciju, ko maksāt zēnam, kurš kļuvis par invalīdu uz mūžu. Taču arī apelācijas instancē tiesvedība nebeidzās. Un 22.maijā Augstākā tiesa lems par kasācijas tiesvedības ierosināšanu. Vadītājs savu vainu turpina noliegt. Tiesāšana par Rūdolfa notriekšanu uz gājēju pārejas Saulkrastos ilgst jau sesto gadu.

Saprotot, ka zēns nevar gaidīt ilgās tiesvedības beigas un morālo kompensāciju, naudu Rūda rehabilitācijai saziedoja atsaucīgi cilvēki. “Šajā kursā ir visa viņa uzturēšanās, gan viņam, gan mammai. Tas notika, pateicoties ziedotāju atsaucībai, 15 000 eiro saziedoti, un atlikums tiks izmantots rehabilitācijai Latvijā. Un katrs solis un jauna iespēja dod iespēju pakāpties fiziskajās prasmēs,” saka labdarības fonda “BeOpen” valdes locekle Ingrīda Šmite.

Pārsteidzis reanimatologus un atmodies no komas, Rūdolfs iet soli pa solim pretī pastāvīgākai dzīvei. Mamma viņu audzina viena, un mēnesi ilgā rehabilitācija ārzemēs viņiem abiem ir ļoti īpašs notikums. Arī tāpēc, ka abi iztiek no mammas algas un Rūdolfa invaliditātes pabalsta, kas viņam piešķirts uz mūžu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti