Panorāma

Vēlas izmaiņas arī Saeimas prezidijā un komisijā

Panorāma

Panorāma

Notriektajam zēnam saziedo 14 216 eiro

Ziedotāji negaida tiesas spriedumu un steidz atbalstīt ar auto notriektā zēna rehabilitāciju

Aizvien turpinās gadiem ilgā tiesvedība saistībā ar skolēna sabraukšanu Saulkrastos. Pēc avārijas zēns kļuvis invalīds uz mūžu. Kamēr tiesvedība nav beigusies, nav iespējams piedzīt kompensāciju, kas būtu tik ļoti nepieciešama rehabilitācijai. Tomēr, pateicoties līdzcilvēkiem, zēnu jau gaida kāds liels Ziemassvētku brīnums – saziedoti 14 216 eiro.

Rīgas apgabaltiesai trešdien, 5. decembrī, bija jāturpina skatīt kriminālprocess, kurā uz pasūdzēto sola ir bijušais Rīgas reģiona Kārtības policijas priekšnieks Aleksejs Roščins. 2013. gadā viņš uz gājēju pārejas notrieca tobrīd astoņus gadus veco Rūdolfu. Iepriekš tiesa Roščinam piesprieda divus gadus cietumā un 30 tūkstoš eiro morālo kompensāciju zēnam, taču apsūdzētais vainu neatzīst un spriedumu pārsūdzēja.

Trešdien paredzēto sēdi kārtējo reizi pārcēla, jo Roščinam atkal problēmas ar aizstāvību. “Vakar saslima viena aizstāve, otra šorīt atsūtīja e-pastu, ka atteikusies no aizstāvības. Līdz ar to palika bez aizstāvjiem. Un tas interesantākais, ka tā nav pirmā reize, kad tieši šādu iemeslu dēļ notiek lietas atlikšana,” norāda zvērināts advokāts, cietušā zēna pārstāvis Indulis Balmaks.

Rūdolfs pēc avārijas kļuvis par invalīdu uz mūžu, bet pārsūdzību dēļ arī piecus gadus pēc avārijas joprojām nevar saņemt ne centa no apdrošināšanas naudas. “Uz katru no tām gandrīz 20 tiesas sēdēm brauc arī Rūdolfa mamma, kurai tas viss katru reizi no jauna jāpārdzīvo. Viņa ir visvairāk sodīta šajā situācijā, un vēl nav redzams gals procesam, kas tikai ar notiesājošo spriedumu var atjaunot taisnīgumu šajā lietā,” pauž advokāts.

Taču tūkstošiem līdzcilvēku vismaz kādu taisnīgumu jau atjaunojuši. Neticami īsā laikā caur labdarības fondu “BeOpen” Rūdolfam saziedota nauda rehabilitācijai. Zēna mamma vēlas Rūdi aizvest uz Slovākiju, rehabilitācijas centru “Adeli”. Līdz ar ceļu un trīs nedēļu uzturēšanos summa sasniedza 8800 eiro.

Pēc “Panorāmas” sižeta stāsts par Rūdolfu izskanēja arī radioraidījumā “Zaļā lampa”. “Rūdolfam ir divi elki: Helmuts Balderis un Ronaldu. Un tad Balderis piezvanīja uz raidījumu un novēlēja veiksmi,” stāsta labdarības fonda “BeOpen” valdes locekle Ingrīda Šmite.

Uz ziedojumu tālruni vien piezvanīja vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku. Daudzi, arī uzņēmumi, ziedoja ar pārskaitījumu. Rūdim, kuru mamma audzina viena, iztiekot ar algu un dēla invaliditātes pabalstu, saziedoti 14 216 eiro.

“Visa šī nauda ir tikai Rūdolfa ārstēšanai. Tā kā palīdzība un rehabilitācija būs ilga un gadiem, mēs varēsim palīdzību turpināt. Mēs ceram, ka Temīda arī kādreiz uzvarēs. Un tie līdzekļi arī palīdzēs kādreiz,” saka Šmite.

Tiesa lietu turpinās skatīt 18. janvārī. Bet pavasarī Rūdolfs ar mammu pošas uz Slovākiju, lai sāktu rehabilitāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti