Atkritumu apsaimniekotāji gružus izved ikdienas režīmā; privātpersonām slēdz šķiroto atkritumu laukumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lietderīgi izmantojot situāciju, ka šajā laikā vairāk jāuzturas mājās, daļa iedzīvotāju savās dzīvesvietās ievieš kārtību. Taču kāds jūrmalnieks, vēlēdamies uz šķiroto atkritumu laukumu aizvest liekās mantas, no turienes aizraidīts, jo privātpersonas tur vairs neapkalpo.

Atkritumu apsaimniekotāji gružus izved ikdienas režīmā; privātpersonām slēdz šķiroto atkritumu laukumus
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Jūrmalnieks Toms pagājušajā nedēļā apmeklējis šķiroto atkritumu pieņemšanas punktu Ventspils šosejā 61, bet nācies doties prom ar visiem atkritumiem.

"Šo laiku vēlējos pavadīt lietderīgi, sakārtojot sētu. Saliku visus atkritumus, sašķiroju visus gružus piekabē. Braucām uz Slokas šķirotavu un - hopā, priekšā zīme, ka apkalpo tikai juridiskas personas, kurām iepriekš noslēgti līgumi," stāsta Toms. "Nu, neko. Braucu mājās un lādēju visu miskasti atkal ārā."

Šo laukumu apsaimnieko uzņēmums «Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība «Piejūra»». Kompānijas interneta lapā gan ir redzams, ka vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanas laikā ir dažas izmaiņas atkritumu pieņemšanas punktos. Līdz 14. aprīlim ir pārtraukta klientu apkalpošana klātienē Tukumā un Talsos, līgumus slēgt iespējams attālināti pa tālruni vai e-pastā. Tāpat

līdz aprīļa vidum pārtraukti pakalpojumi Talsu novada Laidzes pagasta poligonā «Janvāri», kā arī pārkraušanas – šķirošanas stacijās Jūrmalā, Tukumā, Kandavā un Rojā. Izņēmums ir uzņēmumi un citas juridiskās personas, ar ko jau iepriekš ir noslēgti līgumi.

"Visi pārgāja uz attālinātu darbu – zvans, e-pasts, bet tur nekādu problēmu nav – cilvēki sazinās. Izvietojām arī pie visiem objektiem, kas mums ir, – pārkraušanas stacijām, poligoniem – paziņojumus par ierobežojumiem. Nodrošinājām arī visus darbiniekus ar aizsardzības līdzekļiem (..) un arī pārgājām uz slīdošo grafiku, lai mazinātu cilvēku daudzumu centrālajā birojā Tukumā. Tā kā mēs darbojamies pilnā režīmā. Darbs ir izpildīts pilnīgi - atkritumi izvesti," stāsta kompānijas «Piejūra» valdes loceklis Ēriks Zaporožecs.

«Piejūra» aicina klientus šķirotos atkritumus likt sabiedriskajās vietās izvietotajos konteineros, bet nelikt tajos lietas, ar ko slauka degunus vai rokas.

Lai gan šķirošanas līnijās pastiprināti dezinfekcijas pasākumi, Zaporožecs saka – labāk tad atkritumus nešķirot nemaz, bet likt kopīgajos sadzīves atkritumos.

Līdzīgi piesardzības pasākumi noteikti arī «Eco Baltija vide» apkalpotajās teritorijās. Kā skaidro uzņēmuma vadītājs Jānis Aizbalts, šķirošanas laukumi gan drošības apsvērumu dēļ ir slēgti.

"Drošības apsvērumu dēļ mēs lūdzam arī klientus, īpaši tos, kas ir ar apstiprinātu Covid-19 slimību vai atrodas karantīnas režīmā, tomēr

pārstāt šķirot [atkritumus], ievērot piesardzību un cieņu attieksmē pret citiem un nevis šķirot, bet visus atkritumus likt vienā kaudzītē kopā ar parastajiem mājsaimniecības sadzīves atkritumiem. Būtu labi, ja šie atkritumi nostāv mājās vismaz 24 stundas, pirms cilvēks tos nes ārā. Ieteicams tos ielikt divos maisos," stāsta Aizbalts.

Sevišķi tāpēc, ka koplietošanas konteinerus lieto arī kaimiņi, ne tikai izvedējkompānijas personāls. Aizbalts stāsta, ka uzņēmums regulāri apmainās ar jaunākajām atziņām arī ar kolēģiem ārvalstīs.

"Atkritumu uzņēmumu kopējā pasaules organizācija katru dienu apziņo par jaunākajām tendencēm. Jāsaka, ka ir jau arī šobrīd valstis, kuras vispār pārstājušas veikt šķirošanu. Drošības apsvērumu dēļ visi atkritumi tiek vākti vienuviet. Mēs pagaidām tādus soļus nesperam. Redzēsim, kā viss tālāk Latvijā attīstīsies, tad mēs saviem klientiem ziņosim par izmaiņām," skaidro Aizbalts.

«Eco Baltija vide» gan atzīst, ka izvedamo atkritumu apjoms ir sarucis, jo nestrādā skolas un virkne biroju. Uzņēmums gan esot saprotošs, un izvešanas grafikus pielāgojot vajadzībām.

Darba apjoms samazinājies vēl vienam atkritumu nozares milzim – uzņēmumam «Clean R».

"Uzņēmumā "Clean R", protams, ir jūtams apkārtējais satraukums un situācija valstī, īpaši Rīgā, bet atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus mēs sniedzam ikdienas režīmā, bez aizķeršanās. Ir jūtams, ka ir neliels pieteikumu jeb darba apjoma samazinājums, kas pārsvarā ir saistīts ar skolu, kā arī pašvaldības iestāžu slēgšanu, līdz ar to darba ir nedaudz mazāk," norāda izpilddirektors Valerijs Stankevičs.

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa dēļ, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumi pārtraukuši klientu apkalpošanu klātienē arī Rīgā. Tāpēc,

lai noslēgtu jaunos atkritumu apsaimniekošanas līgumus, iedzīvotāji aicināti ar uzņēmumiem sazināties, zvanot pa telefonu, elektroniskā veidā vai pa pastu, pirms tam noskaidrojot savu apkalpošanas zonu un kompāniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti