Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Preiļu jaunieši diskutē par barikāžu laiku

Dienas ziņas

Dzintara diegs pārsteidz Eiropu

Aizvadīts O.Kalpaka atceres mēnesis

Atceroties Kalpaku, skolēni un jaunsargi piedalās militarizētās stafetēs

Ar piemiņas sarīkojumiem daudzviet Latvijā aizvadīts pirmā Latvijas armijas komandiera pulkveža Oskara Kalpaka atceres mēnesis. Kā apliecinājums tam, ka izcilā Latvijas valstsvīra piemiņa joprojām dzīva un nozīmīga, piektdien pulkveža dzimtajā pusē Degumnieku pamatskolā norisinājās skolēnu un jaunsargu militarizētās stafetes, bet pulkveža atdusas vietā Visagala kapos atkal gūla ziedi.

Spītējot stindzinošajam vējam un kailsalam, skolu audzēkņi un jaunsargi no Madonas novada, Lubānas, Cesvaines, Varakļānu un Viļānu apkārtnes veica pārbaudījumus, kas liek aizdomāties par tiem jaunajiem brīvības cīņu dalībniekiem, kam tikpat skaudros laika apstākļos nācās stāties pretim ienaidniekam, lai cīnītos par savas valsts brīvību.

Vislabāk patika, kad mēs bijām pārgājienā uz divām dienām un mums bija nakts patruļa, un mēs arī pie ugunskura sēdējām. Pats grūtākais ir disciplīna un iegaumēt visu, kā ar ieroci rīkoties,” norāda Viļānu vidusskolas jaunsargs Juris Lauzinieks.

Taču uzticamam savas valsts aizstāvim jāprot ne tikai iznest ievainoto, gāzmaskā pārvarēt šķēršļus vai slēpjot vilkt biedru ragavās. Sacensību dalībniekiem jāzina valsts vēstures fakti, sava komanda jāpārstāv patriotisko dziesmu un latviskās dzīvesziņas konkursā, kā arī volejbola sacensībās. Radošajās darbnīcās jaunieši darināja individuālus sveicienus mūsu bruņotajiem spēkiem.

 Komanda gatavo vienu apsveikumu, kurš aizies mūsu tēvzemes cīnītājiem. Svecīte un apsveikums būs kā dāvaniņa,” uzsver radošo darbnīcu vadītāja Vineta Bormane.

Oskars Kalpaks dzimtās puses ļaudīm ir zvaigzne. Dzimis Zvaigznes dienā un joprojām atrodas zenītā. Viņam veltīti top zīmējumi, esejas, dzejoļi. „Es bieži braucu uz Liepsalām, „fočēju”, tur ir ļoti skaista daba, un arī, braucot uz kapiem - tur ir daudz izjūtu,” saka Degumnieku pamatskolas skolniece Vendija Strode.

Pie Kārļa Zāles veidotā pieminekļa Visagalā atkal satiekas paaudzes un kā pateicības un cieņas apliecinājums gulst ziedi. „Mēs ejam uz skolām, stāstām, ar jaunsargiem darbojamies, lai viņi pārņem to, ko izdarīja Kalpaks un Kalpaka vīri,” norāda Latviešu virsnieku apvienības priekšsēdētājs Aleksejs Ozoliņš.

Piemiņas sveiciens dižvīra atceres dienā arī Kalpaka piemiņas fonda dibinātājai un uzturētājai, pulkveža brāļa meitai Ārijai Kalpaks-Grundmanei.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt