Rīta intervija

LTRK prezidents Aigars Rostovskis par gada pilnsapulci

Rīta intervija

Tiesībsargs Juris Jansons par 2017. gadu Saeimā

Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens par diskusiju ar LDDK, Latvijas konkurētspēju

Ašeradens: Ideja uzrunāt aizbraukušos no reģioniem ir ļoti gudra

Jaunā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ideja atsaukt aizbraukušos tautiešus no reģioniem ar aģentu palīdzību ir ļoti gudra, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” trešdien, 21. martā, sacīja ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (“Vienotība”).

Viņš skaidroja, ka drīz vidējā alga “uz papīra” Latvijā būs 1000 eiro, un tā sasniegs Eiropas Savienības minimālo algu. Tā kā daudzi aizbraukušie ārzemēs strādā mazkvalificētus darbus par salīdzinoši nelielām algām, tad viņi būs vairāk ieinteresēti atgriezties Latvijā, kur jau dzīvo viņu radi un draugi.

Ministrs slavēja ideju par aģenta ieviešanu, kas palīdzēs reemigrantiem atgriezties Latvijā. Paredzēts, ka katrā no pieciem Latvijas reģioniem būs pa aģentam, kurš, sazinoties ar ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem, palīdzēs tiem Latvijā atrast darbu, bērniem skolu vai bērnudārzu, kā arī dzīvesvietu. Ašeradens norādīja, ka, atgriežoties dzimtenē, “ir miljons detaļu, kas jāņem vērā”, tāpēc aģentu darbs būs nepieciešams.

Arī ekonomikā šī programma spēlēs lielu lomu, jo palielinās valsts konkurētspēju.

VARAM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts raidījumam “Labrīt” pauda, ka tieši aģentu dēļ šī programma būs ļoti praktiska. Aģenti kārtos daudz lietu, kuras no ārzemēm ne vienmēr ir iespējams nokārtot.

Ziņots, ka jaunajā pilotprojektā “Reģionālais koordinators reemigrācijas veicināšanai”, kas sākās februārī, strādā reģionālie koordinatori, kuru galvenais uzdevums būs sazināties ar šobrīd ārvalstīs dzīvojošajiem, lai noskaidrotu problēmas, kas kavē pārcelšanos uz Latviju. Pēcāk viņiem, ja cilvēki ir gatavi atgriezties, šīs problēmas ir jāpalīdz atrisināt.

6 komentāri
Anonīms lietotājs 19280
Protams ka ideja nav slikta pa pusmiljonu euro! !!!!! Kad es aizbraucu uz Iiriju,latvijaa man sanaaca 150 lati dienaa!
Miervaldis Suipe
Cienijamo ministr ,Skolas berniem nav jamaksa nekas ,latvija uz vienu bernu videji 50eiro menesi vel apgerbs ,tad socialais atbalsts 0 limeni,korumpetiba,krimonegenais kontigents auugsts,elektriba un gaze zelta vertiba ,nodokli aukstakie eiropa .un jus gribat ,lai es del suda 1000 reali 720 uz rokas atgrieztos .sa kartojiet ta ,ka ejot pa ielu jus redzat smaidigas sejas,ieejot veikal,tevi sagaida smaidiga pardeveja un apsargi,AUTO drosi atstat neaizslegtu stavieta un neviens nenozags,Drosi ieet kapnu telpa un nedabut Lifta pa galvu .Aiziet pie ieredna un sanemt nekavejosu palidzibu ,vai skaidrojumu ,So mazuminu sakartojat ,bet pa algam mes pasi parupesimies.
Astra Aivare - Strade
Ašerāden, attopies un apdomā, ko piesoli latvju reeimigrantiem! Alga 1000 eiro, ja šodien likvidē darba vietas ( Liepājas metalurgs..)
Silva Dziedātāja
Iekārtojiet jau nu vispirms tos, kas jau atbraukuši bez visām aģitācijām un tos, kas nav nekur aizbraukši bijuši! Jeb vai tā būs atkal kaut kāda silīte "savējiem"?
Ilga Krafte
Būs jau kas varēs maksāt to lielo algu ,bet ļoti daudzi nebūs spējīgi tādas naudas maksāt ,tad jāizput ,jo knapi ķepurojas savā saimniekošanā ,kā saka ,knapi galus savelk . Ja neiet labi piensaimniecība`,lopkopībā ,tad atliek pilsētas ,bet ko tur ? Neticu gan ,ka ticēs solījumiem ,aģenti būs atmaksāti ,kuri tā arī klīdīs apkārt ,cīnīsies ar vējdzirnavām . Liela lieta ,ka zaudējuši ticību valstij ,viņu bērni iesakņojas ,ir firmiņas ,ir nelieli īpašumi ,pensiju tur jau mazliet sapelnījušu ......Varbūt ,ka arī kādi sasparosies ,tādi ,kas nav mācējuši iekārtoties ,bet vai tie būs tie īstie ,kas gribēs Latvijā strādāt ? Velti nauda būs izšķērdēta aģitējot ,tā vismaz es domāju .Mūsu valstī pagaidām nav seguma tādām aģitācijām , Te gan arī Latvijā ,pietiekami daudz cilvēki ,dzīvo bez darba .Vai tos neaģitēs ,neko nesolīs viņiem ,nekur neiekārtos ?
Jurģis Kalniņš
Arguments par vidējo algu uz papīra 1000 EUR apmērā kā faktoru, kas noteiks cilvēku atgriešanos uz dzīvi Latvijā ir diezgan naivs. Pirmkārt jau ekonomikas ministram būtu jāsaprot, cik ļoti "uzpūsts" ir šis cipars aritmētiskā vidējā aprēķina specifikas dēļ - tuvāk patiesībai vajadzētu skatīt algu mediānu. Otrkārt, apgalvojums par to, ka daudzi aizbraukušie ārzemēs strādā mazkvalificētu darbu ar zemu atalgojumu un tāpēc būs vairāk ieinteresēti atgriezties, arī ir apšaubāms - visticamāk, arī atgriežoties Latvijā šie iedzīvotāji strādātu mazkvalificētu darbu, kur darba samaksu jau nu ne tuvu netuvojas ministra uzsvērtajai vidējai algai uz papīra 1000 EUR apmērā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti