Arī Rīga solidarizēsies ar Ukrainu, uz brīdi izslēdzot Rātslaukuma apgaismojumu

Rīgā ceturtdien, 22. decembrī, notiks akcija "Gaisma Ukrainai" ("Lights for Ukraine"), kuras laikā uz īsu brīdi tiks izslēgts svētku apgaismojums Rātslaukumā. Tādējādi arī Latvijas galvaspilsēta izrādīs solidaritāti miljoniem Ukrainas iedzīvotāju, kuri ir spiesti dzīvot bez elektrības.

Rīgas domē norādīja, ka pagājušajā nedēļā Krievija īstenoja vienu no spēcīgākajiem triecieniem, mērķējot uz Ukrainas energoapgādes struktūrām un atstājot vairāk nekā 10 miljonu cilvēku bez elektrības. Krievija savos uzbrukumos ir iznīcinājusi gandrīz 50% Ukrainas enerģētikas infrastruktūras, atstājot bez elektrības, siltuma, apkures, ūdens un interneta pieslēguma gan dzīvojamās mājas, gan slimnīcas, skolas un citas publiskās ēkas.

Akcijā "Lights for Ukraine" piedalās pilsētas arī citur pasaulē. Akcijas laikā pasaulē atpazīstamām ēkām tiks izslēgts fasāžu apgaismojums, kā arī koncertzālēs un pasākumu laikā arēnās tiks īslaicīgi izslēgta elektrība.

Akcijas laikā ceturtdien, 22. decembrī no plkst. 16.30 Rīgas domes ēkai un Rātslaukuma eglei uz 10 minūtēm izslēgs apgaismojumu.

Akcija norisināsies, piedaloties Rīgas domes priekšsēdētājam Mārtiņam Staķim, Rīgas domes pārstāvjiem un Ukrainas vēstniecībai Latvijā.

Jau ziņots, ka Lietuvas pilsētas ir iesaistījušās starptautiskā akcijā "60 Minutes of Darkness" ("60 minūtes tumsas"), kurā piedalīsies arī tādas pasaules metropoles kā Londona, Parīze, Ņujorka un Sidneja.

Vairākas Lietuvas pašvaldības trešdien vakarā uz stundu izslēgs Ziemassvētku apgaismojumu, šādi izrādot solidaritāti miljoniem Ukrainas iedzīvotāju, kuri ir spiesti dzīvot bez elektrības, jo valsts kritiskā infrastruktūra ir nopostīta regulārajos Krievijas uzbrukumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti