Dievkalpojums

Dievkalpojums no Rīgas Sāpju Dievmātes Romas katoļu baznīcas

Dievkalpojums

Dievkalpojums. Pārraide no Rīgas Jēzus Evaņģēliski luteriskās baznīcas

Valsts svētkiem veltīts ekumēnisks dievkalpojums

Arhibīskaps Vanags Latvijas dzimšanas dienā aicina uz «valsts sagrābšanu»

Lai Latvijai būtu vairāk tādu "pirmās mīlestības cīnītāju" kā bokseris Mairis Briedis, kurš ar savu smago darbu un attieksmi pret savu valsti iedvesmo citus. To savā svētrunā Latvijas valsts 99. dzimšanas dienā sacīja Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. Viņš svētrunā arī aicināja uz "valsts sagrābšanu", kas ir radikāli pretēja valsts nozagšanai.

Sveicot Latvijas valsti tās 99.dzimšanas dienā, arhibīskaps vienlaikus atzina, ka šī ir nedaudz savāda gadadiena – tiek svinēta 99. dzimšanas diena, bet vienlaikus visas acis jau raugās uz valsts simtgadi.

"Varbūt labi, ka tā, jo varam bez steigas padomāt, kādi esam Latvijas simtgades priekšvakarā," sacīja Vanags.

Gaidot Latvijas simtgadi, šis ir laiks vērtēt, vai Latvija savos 99 vai 100 gados ir veca vai jauna. Taču tie ir tikai cipari, un viss ir atkarīgs no tā, cik veci jūtamies savās domās un sirdīs. "Vai sirdīs Latvija ir veca vai jauna?" retoriski vaicāja Vanags.

Pēc viņa sacītā, viena lieta, kas piemīt jaunībai, ir pirmā mīlestība. Viss, kas Latvijas valstij pieder, ir radīts pirmajā mīlestībā. Latvijas valsts neatkarība ir izcīnīta pirmās mīlestības karstumā. Pirmās mīlestības kvēlē latviešu tauta ir paveikusi neticami daudz.

Tiesa, daudzi Latvijas iedzīvotāji tagad saka, ka viņi ir vīlušies šajā pirmajā mīlestībā – tā tikusi atrasta, bet vēlāk – pārdota.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas iestājās lūzuma punkts – cīņa par brīvību pārtapa par cīņu par varu un naudu. Tas arī bija brīdis, kad Latvijas valsts vairs netika veidota pirmajā mīlestībā, sacīja Vanags, izsakot cerību, ka mežonīgie privatizācijas laiki ir palikuši pagātnē.

Latvijas Valsts var izdzīvot bez daudz kā, bet ne bez tās iedzīvotājiem, sacīja Vanags, vaicājot, kā sagaidīsim Latvijas valsts simtgadi, ko valstij dāvināsim.

Arhibīskaps aicināja aizdomāties par Latvijas valsts varoņiem, kas ar savu priekšzīmi iedvesmo citus. Nesen par vienu no tiem kļuvis bokseris Mairis Briedis, kura pirmie vārdi pēc gūtās uzvaras bija – "Mēs to izdarījām, tā ir Latvijas uzvara".

Tā ir cienīga rīcība – sportista pirmie vārdi "zvaigžņu stundā" bija, ka viņš to darīja Latvijas dēļ, lai pierādītu, ka latvieši ir ne tikai dziedātāju, bet arī cīnītāju tauta.

Vanags sacīja, ka Briedis ar savu rīcību apgāza uzskatu, ka tauta ienīst miljonārus. Sportista piemērs rāda – tauta atbalsta savus miljonārus, kuri par tādiem kļuvuši smagā darbā un kas vēlas ar savu darbu iedvesmot tautu. "Kaut vairāk būtu tādi pirmās mīlestības cīnītāji," vēlēja Vanags.

Vienlaikus viņš atzina: kamēr vieni lej sviedrus, lai Latvijas valsti celtu, citi saka, ka viss ir slikti. Ar pirmajiem Latvijas valstij ir nākotne, ar otrajiem – nav. Ar pirmajiem Latvijas valsts ir jauna, bet ar otrajiem – veca un norietoša.

Arhibīskaps Vanags Latvijas valsts 99. dzimšanas dienā arī aicināja uz "valsts sagrābšanu" – radikālu pretēju valsts nozagšanai.

Viņš skaidroja, ka aicina uz tādu valsts sagrābšanu kā Emīla Dārziņa dziesmā "Pie tēvu zemes dārgās ķeries klāt, to turi ciet ar visu savu sirdi." 

Vanags mudināja Latvijas iedzīvotājus veidot iespējami labāku Latvijas valsti. "Ķersimies klāt pie dārgās tēvu zemes, posīsim to simtgadei – jaunu, vitālu, skaistu."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti