Sadaļas Sadaļas

Rīgas dome vienojas par atkritumu apsaimniekošanu pēc ārkārtējās situācijas beigām

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments sarunu procedūrā vienojās ar „Clean R”, „Eco Baltia vide” un „Lautus” par atkritumu apsaimniekošanu visiem rīdziniekiem ar līdzšinējiem noteikumiem arī pēc 11. decembra, kad beigsies valdības izsludinātā ārkārtējā situācija, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Departaments līgumus ar atkritumu apsaimniekošanas kompānijām noslēdza 26. un 27. novembrī.

Līgums stāsies spēkā 12. decembrī un darbosies līdz dienai, kad noslēgs jaunu atkritumu apsaimniekošanas līgumu vai līgumus ar vienu vai vairākiem komersantiem, kurus izraudzīsies jaunā atklātā konkursā, vai arī līdz brīdim, kad stāsies spēkā Konkurences padomes gala lēmums par Rīgas domes un AS „Tīrīga” noslēgto koncesijas līgumu.

Noslēgtie līgumi paredz, ka atkritumu apsaimniekotājiem ir pienākums ar 2019. gada 12. decembri nodrošināt sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma sniegšanu, nepasliktinot pakalpojumu sniegšanas būtiskos nosacījumus, kādi klientiem bija spēkā līdz 2019. gada 11. decembrim, norādīja Rīgas dome.

Klientiem, kuriem līdz 2019. gada 14. septembrim bija noslēgti līgumi ar SIA „Clean R”, SIA „Eco Baltia vide” un SIA „Lautus”, jauni līgumi nebūs jāpārslēdz.

Savukārt klientiem, kurus līdz 2019. gada 14. septembrim apkalpoja SIA „Pilsētvides serviss”, bet ārkārtējas situācijas periodā to apkalpošanu pārņēma SIA „Clean R” (juridiskās personas) un SIA „Eco Baltia vide” (fiziskās personas), būs jānoslēdz līgumi līdz 31.12.2019., ja tas vēl līdz šim nav izdarīts.

Par līgumu pārslēgšanu dome aicina sazināties ar šiem apsaimniekotājiem SIA „Clean R” (tālr.: 67111001) un SIA „Eco Baltia vide” (tālr.: 8717).

Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā ir izveidots zvanu centrs, ar kuru var sazināties, zvanot uz tālruni 67 474 700 darba laikā (pirmdien no plkst. 8.30 līdz 18.00, otrdien, trešdien un ceturtdien no plkst. 8.30 līdz 17.00 un piektdien no plkst. 8.30 līdz 16.00). 

Papildinformāciju par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu var iegūt arī rakstot uz e-pastu: [email protected], kā arī sazinoties ar atkritumu apsaimniekotājiem SIA „Clean R” (tālr.: 67111001), SIA „Eco Baltia vide” (tālr.: 8717) un SIA „Lautus”( tālr.: 80000288).  

KONTEKSTS:

Iepriekš rīdzinieku atkritumus apsaimniekoja četras dažādas kompānijas par dažādiem tarifiem. Taču Rīgas dome nolēma uz nākamajiem 20 gadiem visu atkritumu apsaimniekošanu uzticēt vienam operatoram – vairāku uzņēmumu izveidotajai akciju sabiedrībai "Tīrīga". Taču Konkurences padome liedza "Tīrīgai" pagaidām sākt darbus Rīgā. Vienlaikus konkurences uzraugi lika pagaidām turpināt līgumu ar līdzšinējiem atkritumu izvedējiem, bet valdība akceptēja par ārkārtējās situācijas izsludināšanu Rīgā. Tā ļauj atkritumu apsaimniekotājiem strādāt arī bez līgumiem ar iedzīvotājiem. 

Vēlāk - 30. oktobrī - Rīgas dome apstiprināja jaunus saistošos noteikumus, kas turpmāk regulēs atkritumu apsaimniekošanu pilsētā. Tāpat bija plānots izsludināt iepirkumu par atkritumu apsaimniekošanu Rīgā, pakalpojuma nodrošināšanu paredzot uz septiņiem gadiem. Pilsētu dalītu četrās atkritumu apsaimniekošanas zonās, kā arī noteiktu, ka viens uzņēmums varēs pretendēt uz ne vairāk kā trīs zonu apsaimniekošanu.

VARAM neapstiprināja atkritumu apsaimniekošanas noteikumus Rīgā, liedzot arī izsludināt jauno iepirkumu. Vienlaikus, iepazīstoties arī Rīgas domes izstrādāto atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma iepirkuma nolikumu, Konkurences padome pašvaldībai izteikusi virkni iebildumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt