Rīta Panorāma

Apvienotajā Karalistē svin Latvijas simtgadi

Rīta Panorāma

Latvijas sportistu sveiciens svētkos

Pie Televīzijas torņa tiek pacelts Latvijas karogs

Ar himnas dziedāšanu un lielākā karoga pacelšanu sākas Latvijas simtgades svētki

Sestdien, 18.novembrī, agri no rīta saullēktā daudzviet Latvijā ar kopīgu himnas dziedāšanu un arī lielākā karoga pacelšanu Latvijas Valsts radio un televīzijas centra tornī sākās Latvijas simtgades svinības.

LVRTC tornī Zaķusalā un vēl 20 torņos visā valstī tiks pacelti Latvijas karogi. Zaķusalas tornim 18.novembrī ir arī īpaša rota - tajā plīvo visu laiku lielākais Latvijas karogs.

Zaķusalas televīzijas tornī pacelts 800 kvadrātmetru liels karogs. 20x40m plašais karogs darināts Latvijā no īpaši izturīga, tomēr salīdzinoši viegla materiāla. Zem torņa centrālās daļas ir izveidota īpaša konstrukcija, kas karogu pacels 80m augstumā. Tā kā karoga izmērs to padara par iespaidīgu buru, karogs vertikālā veidā tiks stiprināts tikai pie vienas malas un brīvi plīvos starp torņa balstiem.

Svinīgajā simtgades lielākā karoga atvēršanā piedalījās arī Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Viņš novēlēja, lai šis karogs plīvo un atgādina par senču drosmi izveidot valsti. Premjers arī novēlēja mums visiem sargāt un attīstīt valsti tālāk.

Tikmēr daudzviet Latvijā svētkus sāka svinēt ar himnas dziedāšanu saullēktā.

Rāznas ezera krastā uz himnas dziedāšanu pulcējās vairāk nekā simts cilvēki, kas godināja Latviju arī ar latgaliešu dziesmām un novēlējumiem valstij, cilvēkiem bija svinīgs un pacilāts noskaņojums, novēroja Latvijas Radio.

Arī Alsungā suitu sievas un vairāki cilvēki rītu sagaidīja ar himnu.

Rīga, Dzegužkalnā pulcējās vairāki desmiti cilvēki un saullēkta sagaidīšana sākas arī ar simbolisko uguns iekuršanu.

Ar himnas dziedāšanu sākas Latvijas simtgades svētkiLatvijas Radio

Savukārt Rīgā  Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienas rīts  sākās ar studentu korporāciju gājienu, kurā piedalās pāris tūkstoši esošo un bijušo studentu.

Studenti pirms paša saullēkta no Latvijas Universitātes galvenās ēkas un Brīvības pieminekļa devās patriotiskā piemiņas gājienā uz Brāļu kapiem par godu Latvijas Republikas dzimšanas dienai. Pirmās gājienā devās vairāk nekā desmit vīru studentu korporācijas, kurām sekoja mazāks skaits dāmu studenšu korporāciju, bet gājienu atkal noslēdza vīri.

Pie Latvijas brīvības simbola - Brīvības pieminekļa - Latvijas rītu ieskandināja folkloras kopas ar saules sagaidīšanas dziesmām, un tām bija zināmi panākumi - ja pasākuma sākumā debesis bija pavisam pelēkas un nedaudz līņāja, tad vēlāk "pavērās" arī kāda skaidras debess mala.

Svētdien no plkst.10 līdz 12 akcija "Brīvības sardzē" notiks Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Savukārt plkst.12 kā ierasts godasardzi turpinās Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri. Paralēli šim notikumam uz lielajiem ekrāniem Brīvības laukumā varēs vērot video, kuros jaunsargi stāstīs, kāpēc viņi ir gatavi aizsargāt savu valstu un ir iestājušies Jaunsardzē.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti