Aptur «aplokšņu algu» izmaksu skaistumkopšanas salonu ķēdē; kaitējums valsts budžetam – 840 000 eiro

Valsts ieņēmumu dienests (VID) atkārtoti apturējis "aplokšņu algu" izmaksu kādā skaistumkopšanas salonu ķēdē. Uzņēmums teju divu gadu garumā daļu algas izmaksāja aploksnēs, nodarot valsts budžetam vairāk nekā 844 000 eiro zaudējumus, informēja VID.

Šogad augustā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde veica 20 kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā uzņēmuma telpās un personu dzīvesvietās Rīgā, Jūrmalā, Limbažos, Madonā un Liepājā. To laikā atrasti un izņemti 9000 eiro skaidrā naudā, kuru kratīšanu laikā bija mēģināts noslēpt atkritumu urnā.

Kratīšanu laikā izņemtas arī darba laika uzskaites tabeles, "aplokšņu algu" saraksti, kā arī citi pierādījumi, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā, norādīja VID.

VID skaidroja, ka izmeklēšanā tapa zināms, – uzņēmums laikā no 2019. gada oktobra līdz 2021. gada jūlijam grāmatvedības reģistros neuzskaitīja visu darba algu un uzņēmuma darbiniekiem neoficiāli izmaksāja neuzskaitīto un neaprēķināto algas daļu.

Uzņēmums arī nodokļu administrācijai sniedza nepatiesu informāciju par darba algām, tādējādi nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Valsts budžetam nodarītais kaitējums – vairāk nekā 844 000 eiro, lēš likumsargi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti