Aptauja: Līdz ar karu strauji audzis Latvijas iedzīvotāju negatīvais vērtējums par Krieviju

Līdz ar Krievijas sākto karu pret Ukrainu Latvijā no 37% pērn līdz 66% šogad ir palielinājies to iedzīvotāju skaits, kuri Krieviju vērtē negatīvi, liecina pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

"Krievija Latvijā saprotamu iemeslu dēļ vairs nav pārāk ieredzēta," sociālajos tīklos vēsta SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš, norādot, ka šogad jūlijā veiktajā aptaujā tikai 20% atzina, ka tiem par Krieviju ir pozitīvs viedoklis. Vēl 15% respondentu nevarētu noformulēt savu viedokli.

2021. gadā Krieviju pozitīvi vērtēja 48%, negatīvi 37% un 14% nebija skaidra viedokļa.

Aptaujas dati par situāciju pirms desmit gadiem – 2012.gadā – liecina, ka toreiz Krieviju pozitīvi vērtēja 56% cilvēku, negatīvi 28% un 16% bija grūti pateikt savu viedokli. Savukārt 2010. un 2011. gadā gandrīz divas trešdaļas "pie mums simpatizēja Krievijai", atzīmēja Kaktiņš.

Salīdzinoši Latvijas iedzīvotāju attieksme pret ASV pēdējā gada laikā nav būtiski mainījusies – šogad pozitīva attieksme pret ASV bijusi 51% aptaujāto salīdzinājumā ar 50% pirms gada, savukārt negatīvi noskaņoti šogad bijuši 35% salīdzinājumā ar 36% pirms gada. Visvairāk negatīvo vērtējumu pret ASV parādījies aptaujā 2020. gadā – 46%, bet visvairāk pozitīvo vērtējumu bijis 2010. gadā – 57%.

Savukārt pret Eiropas Savienību Latvijas iedzīvotāju attieksme pēdējā gada laikā kļuvusi negatīvāka, tomēr tā tik un tā ir ievērojami pozitīvāka nekā pret ASV un Krieviju – šogad pret ES pozitīva attieksme ir 66% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju salīdzinājumā ar 71% pirms gada, bet negatīva attieksme ir 23% salīdzinājumā ar 18% pirms gada.

Katrā no aptaujām piedalījušies ap 1000 respondentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti